کد خبر:214857
پ
صادرات مصالح ساختمانی
مدیر کل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت:

نشست بررسی راهکارهای توسعه صادرات مصالح ساختمانی به آفریقا

مدیر کل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت از برگزاری نشست بررسی راهکارهای توسعه صادرات مصالح ساختمانی به آفریقا خبر داد.

مدیر کل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت از برگزاری نشست بررسی راهکارهای توسعه صادرات مصالح ساختمانی به آفریقا خبر داد.

 

*** توسعه صادرات مصالح ساختمانی به آفریقا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فرزاد پیلتن با بیان برگزاری میز کالا- منطقه‌ای بررسی راهکارهای توسعه صادرات مصالح، تجهیزات و لوازم ساختمانی ایران به کشورهای آفریقایی در روز شنبه ۱۲ مهرماه در سازمان توسعه تجارت، اظهار داشت:

این میز در چارچوب برنامه‌های سازمان توسعه تجارت ایران جهت معرفی بازارهای جدید صادراتی به تولیدکنندگان و صادرکنندگان و با توجه نیازهای کشورهای آفریقایی و ظرفیت‌های صادرات مصالح، تجهیزات و لوازم ساختمانی به کشورهای آفریقایی برگزار خواهد شد.

در این نشست علاوه بر شرکت‌های خصوصی تولیدکننده و صادرکننده محصولات مذکور، نمایندگان دستگاه‌های دولتی مانند وزارت امور خارجه، ستاد آفریقا، وزارت راه و شهرسازی و اتاق‌های بازرگانی و اتحادیه‌های ذی‌ربط و همچنین شرکت‌های حمل و نقل کالا حضور پیدا خواهند کرد.

 

*** معرفی بازارهای جدید صادراتی

 

وی پیرامون معرفی بازارهای جدید صادراتی به صادرکنندگان، بیان کرد:

سازمان توسعه تجارت ایران به عنوان دبیرخانه کمیسیون اقتصادی ستاد آفریقا به موازات توسعه صادرات به کشورهای همسایه، در راستای معرفی بازارهای جدید صادراتی به صادرکنندگان، برنامه‌های متنوعی را برای معرفی بازارهای جدید هدف صادراتی از جمله در قاره آفریقا در دستور کار خود قرار داده است.

 

*** همکاری و تعامل نزدیک

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر کل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت در پایان با ابراز امیدواری نسبت به همکاری و تعامل نزدیکی که با سفارتخانه‌های ایران در کشورهای آفریقایی برقرار است، افزود:

با معرفی بازارها و تجار علاقمند آفریقایی به طرف‌های ایرانی، سطح روابط تجاری با قاره آفریقا را به دوران قبل از شیوع ویروس کرونا برسانیم.

کشورهای آفریقایی به دلیل افزایش جمعیت و قرار گرفتن در مسیر توسعه و شهرنشینی، بازار مناسبی برای بسیاری از مصالح، تجهیزات و لوازم ساختمانی ایران محسوب می‌شوند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 13 =

کلید مقابل را فعال کنید