کد خبر:215043
پ
زرندی
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت:

۲ برنامه وزارت صنعت برای بومی‌سازی ۱۴۲ محصول وارداتی

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، ۲ برنامه این وزارتخانه برای بومی‌سازی ۱۴۲ محصول وارداتی را اعلام کرد.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، ۲ برنامه این وزارتخانه برای بومی‌سازی ۱۴۲ محصول وارداتی را اعلام کرد.

 

*** بومی‌سازی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سعید زرندی در جمع رؤسای سازمان صنعت منطقه ۳ (استان‌های قم، البرز، قزوین، مازندران، مرکزی و سمنان) با بیان این مطلب، اظهار داشت:

هر اقدام و فکری که برای توسعه صادرات و مدیریت واردات مفید و مؤثر باشد، باید پیگیری کنیم و ما از هر ایده‌ای در این خصوص استقبال می‌کنیم.

جهت کاهش ارزبری، نهضت ساخت داخل در برنامه‌های وزارت صنعت به ‌طور جدی دنبال شد.

۱۴۲ محصول وارداتی مهم در بخش تولید شناسایی شده است و ما دو اقدام برای آن برنامه‌ریزی کرده‌ایم، اول تکمیل طرح‌های نیمه‌تمامی که این ۱۴۲ محصول را می‌خواهند تولید کنند و برنامه دوم سوق دادن سرمایه‌گذاران جدید به تولید این محصولات است.

 

وی با اشاره به پیگیری‌های انجام شده و موافقت کمیسیون اقتصادی دولت محدودیت‌ها برای مشوق‌های صادرات مواد خام و کالاهای واسطه‌ای که تصویب شد، افزود:

هم اکنون بیش از ۱۳ هزار طرح نیمه‌تمام بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در کل کشور وجود دارد که بر طبق بررسی‌های انجام شده مدت زمان اجرای این پروژه‌ها بالاست و باید استان‌ها تلاش کنند این زمان کوتاه‌تر شود.

در طرح‌های مهم که منجر به کاهش ارزبری و یا قطع واردات می‌شود، باید استان‌ها با پیگیری و بررسی مشکلات واحد در سطح استان و یا ملی به اتمام سریع آن کمک کنند.

 

*** مسایل محیط ‌زیست

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت  در پایان پیرامون مسایل محیط ‌زیست، تصریح کرد:

ما ضمن تأکید فراوان به رعایت مسایل زیست‌ محیطی معتقدیم، باید بازنگری در برخی از موضوعات محیط ‌زیست و تولید انجام شود، زیرا برخی از این مقررات موانعی را برای تولید ایجاد کرده است.

جمع‌بندی مجوزها و رویه های مخل بیرونی حوزه صنعت، معدن و تجارت و ارائه راهکارهای پیشنهادی را آماده کرده کردیم تا برای رفع آن اقدام نماییم.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول