کد خبر:215083
پ
سفته
روابط عمومی بانک مرکزی:

فروش ۹۰ میلیارد ریال سفته و برات در تیر ماه ۹۹

بانک مرکزی از فروش ۹۰ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال سفته و برات در تیر ماه ۹۹ در شهر تهران خبر داد.

روابط عمومی بانک مرکزی از فروش ۹۰ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال سفته و برات در تیر ماه ۹۹ در شهر تهران خبر داد.

 

*** میزان فروش سفته و برات

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، براساس آمار بانک مرکزی، حدود ۹۰ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال سفته و برات در تیر ماه ۱۳۹۹ در شهر تهران فروخته شد که در مقایسه با ماه خرداد و ماه مشابه سال ۹۸ به ترتیب ۴۵.۳ درصد و ۵۹.۸ درصد افزایش یافت.

در چهار ماهه نخست سال ۹۹، بیش از ۲۳۳.۵ میلیارد ریال سفته و برات در شهر تهران فروخته شد که در مقایسه با دوره مشابه سال ۹۸، ۲۱.۷ درصد افزایش نشان می‌دهد.

 

*** واخواست ۹۰۰ برگ

 

طبق آمار شعبه واخواست دادگستری استان تهران در تیرماه ۹۹ معادل ۹۰۰ برگ سفته وبرات به مبلغی معادل ۳۴۹ میلیارد ریال در شهر تهران واخواست شد، در تیر ماه ۹۹ شاخص‌های تعداد و مبلغ سفته وبرات واخواست شده به ترتیب به اعداد ۱۱۱.۸ و ۱۸۹.۳ رسید که در مقایسه با خرداد ماه ۹۹  هر دو شاخص مذکور به ترتیب ۶۵.۶ درصد و ۱۳۰.۶ درصد افزایش داشت و نسبت به ماه مشابه سال ۹۸ از لحاظ تعداد ۶۹.۹ درصد و از لحاظ مبلغ ۱۱۰.۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.

همچنین شاخص متوسط مبلغ یک برگ سفته وبرات واخواست شده در تیر ماه ۹۹ به عدد ۱۶۹.۳ رسید، عدد شاخص مذکور در تیر ماه ۹۸ معادل ۱۳۶.۶ بوده است، در چهار ماه اول سال ۹۹ معادل ۲۵۰۰ برگ سفته و برات به مبلغی معادل ۷۳۹.۲ میلیارد ریال در شهر تهران واخواست شد.

 

*** شاخص‌های تعداد و مبلغ

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در این دوره متوسط شـاخص‌های تعداد و مبلغ سفته وبرات واخواست شده به ترتیب به اعداد ۷۷.۴ و ۱۰۰.۲ رسید که نسبت به دوره مشابه سال ۹۸ از لحاظ تعداد ۹.۳ درصد و از لحاظ مبلغ ۵۰.۵ درصد افزایش نشان می‌دهد. شاخص متوسط مبلغ یک برگ سفته وبرات واخواسـت شـده در چهار ماهه نخست ۹۹، به عدد ۱۱۵.۶ رسید، عدد شاخص مذکور در چهار ماه اول سال ۹۸ معادل ۹۵.۳ بوده است.

 

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول