کد خبر:215084
پ
ایران خودرو
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

تولید انواع خودرو در چهار ماهه اول سال ۹۹ افزایش یافت

طبق آخرین آمار اعلام شده توسط وزارت صنعت در چهار ماه ابتدای سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال ۹۸، رشد تولید در انواع خودرو دیده می‌شود.

طبق آخرین آمار اعلام شده توسط وزارت صنعت در چهار ماه ابتدای سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال ۹۸، رشد تولید در انواع خودرو دیده می‌شود.

 

*** افزایش تولید انواع خودرو

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس گزارش عملکرد تولیدی انواع خودروها در چهار ماهه اول سال جاری، تولید انواع خودرو ها به جز تراکتور و اتوبوس، مینی‌بوس و ون، رشد تولید داشته‌اند.

براساس این گزارش، در مدت مذکور سال جاری، ۲۹۴ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو سواری تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۲۴۷ هزار دستگاه بوده است، رشد ۱۹.۳ درصدی را رقم زده است.

همچون روال چند سال اخیر که آمار تولید انواع خودرو ها روندی مثبت داشته و بیشترین میزان رشد را به خود اختصاص داده، همچنان بیشترین میزان افزایش را در چهار ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ داشته و از ۱۹ هزار و ۱۱۹ دستگاه در چهار ماهه سال ۹۸، میزان تولید را با رشد ۳۲.۲ درصدی به ۲۵ هزار و ۲۸۳ دستگاه رسانده است.

 

*** تولید کمباین

 

پس از وانت‌ها در چهار ماهه ابتدایی سال جاری با میزان تولید ۱۵۴ دستگاه کمباین (ماشین‌های برداشت محصولات دانه‌دار کشاورزی) با رشد ۲۴.۲ درصد بیشترین رشد را نشان می‌دهد.

این در حالی است که در مدت مشابه سال ۹۸ میزان تولید کمباین  ۱۲۴ دستگاه بوده است.

در مقابل آمار در بخش تولید تراکتور و همچنین اتوبوس،مینی‌بوس و ون در چهار ماهه اول سال ۱۳۹۹، کاهش تولید را نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ نشان می‌دهد.

 

*** تولید اتوبوس، مینی‌بوس و ون

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در چهار ماهه اول سال جاری، ۵۳۶ دستگاه اتوبوس، مینی‌بوس و ون تولید شده است که در مقایسه با ۵۳۶ دستگاه تولید شده در چهار ماهه ابتدایی سال ۹۸، افت ۵.۳ درصدی تولید را تجربه کرده است.

همچنین تراکتور نیز با همین میزان کاهش تولید (۵.۳ درصد) از ۶۱۲۴ دستگاه تولید شده در چهار ماه نخست سال ۹۸ به ۵۷۸۹ دستگاه در مدت مشابه سال جاری رسیده است.

علاوه براین، لازم به ذکر است که میزان تولید لاستیک خودرو نیز با رشد ۲۷.۹ درصدی در چهار ماهه ابتدایی سال جاری نسبت به همین ایام در سال ۹۸ ، ۸۴ هزار و ۹۰۰ تن بوده است.

از ابتدای سال تا پایان تیر سال ۹۸، ۶۶ هزار و ۴۰۰ تن لاستیک خودرو تولید شده بود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول