کد خبر:215262
پ
مسکن
مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی:

پرداخت تسهیلات اجاره مسکن تسریع می‌شود

مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی از تسریع در روند پرداخت تسهیلات اجاره مسکن خبر داد.

مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی از تسریع در روند پرداخت تسهیلات اجاره مسکن خبر داد.

 

*** تسریع در روند پرداخت تسهیلات اجاره مسکن

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شهرزاد دانشمندی در رسانه ملی با توجه به اینکه مشکل نرم‌افزاری بانک‌ها حل شده است در خصوص تسریع در پرداخت‌های تسهیلات اجاره مسکن، اظهار داشت:

مصوبات ستاد ملی کرونا حدود یک ماه پیش ابلاغ اما سامانه قابل نام‌نویسی برای این تسهیلات از حدود دو هفته پیش به بانک‌ها وصل شد.

راهکارهایی برای بازپرداخت اقساط دیده شده که یکی از آنها این است که سود تسهیلات در هر ماه و اصل تسهیلات در آخر دوره گرفته شود و اساسا چنین سیستمی در نرم‌افزار بانک‌ها تعریف نشده است بنابراین تا زمانی که این نرم‌افزار تعریف و پیاده‌سازی شود در پذیرش متقاضی تأخیر می‌شود بنابراین بدیهی است که پرداخت تسهیلات به کندی انجام شود.
بر اساس آمارها، این نرم‌افزار در ۱۳ بانک از ۱۵ بانک نصب شده است و از حدود ۱۸ هزار نفری که تا کنون در بانک‌ها پذیرش شده حدود ۱۰ هزار و ۲۷۰ نفر تسهیلات را گرفته‌اند و از آنجا که مشکل نرم‌افزاری بانک‌ها حل شد امیدواریم از این به بعد پرداخت ها تسریع شود.

***  مصوبات جدید

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی درباره مصوبات و دستورالعمل‌های مربوط، افزود:

بانک‌ها موظف هستند همه مدارکی را که متقاضی در سامانه ثبت کرده است بررسی کنند و اگر خلاف است، بازگشت دهند.

متأسفانه مواردی دیده شده است که اشخاصی در سامانه به بانک‌ها معرفی شدند که دارای تسهیلات مسکن یا جعاله هستند یعنی سند ملکی و خانه دارند و با این حال می‌خواهند ودیعه اجاره مسکن را هم بگیرند.

تاکنون ۱۲۲ هزار نفر به بانک‌ها معرفی شدند با توجه به اینکه بانک‌های بیشتری پذیرش را شروع کرده‌اند، از این به بعد، روند سریع‌تر خواهد شد.

گواهی‌های کسر از حقوق و گواهی کسر از مستمری خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد از جمله وثایق است و مستأجران کم درآمد تحت پوشش کمیته امداد به اجاره‌نامه نیازی ندارند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 10 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول