اخبار برگزیده

کد خبر:214818
پ
کلامی
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت:

اصلاح نرخ عرضه ذخایر روغن استراتژیک با تصمیم ستاد تنظیم بازار

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت ستاد تنظیم از اصلاح نرخ عرضه ذخایر روغن استراتژیک با تصمیم ستاد تنظیم بازار خبر داد.

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت ستاد تنظیم از اصلاح نرخ عرضه ذخایر روغن استراتژیک با تصمیم ستاد تنظیم بازار خبر داد.

 

*** اصلاح نرخ عرضه ذخایر روغن استراتژیک

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمدرضا کلامی در خصوص مصوبات ستاد تنظیم بازار و در مورد عرضه روغن ذخایر استراتژیک با بیان این مطلب، اظهار داشت:

بازار نرخ عرضه ذخایر روغن استراتژیک کشور را اصلاح کرد تا بخش خصوصی در این حوزه انگیزه‌های لازم را برای تامین مستقیم نهاده‌های مورد نیاز خود داشته باشد.

نرخ عرضه روغن آفتاب ۵۵۰۰ تومان و روغن سویا و روغن پالم نیز ۵۱۰۰ تومان مصوب شد.

وی با تأکید بر اینکه بخش خصوصی خود باید وظیفه تامین مواد اولیه‌اش را انجام دهد، دولتی کردن اقتصاد به صلاح کشور نیست و ما فقط در حد ذخایر استراتژیک وظیفه و تکلیف داریم.

 

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت درباره مصوبات دیگر جلسه ستاد تنظیم بازار نیز گفت:

موضوع تامین ارز دانه‌های روغنی و کنجاله سویا مقرر شد که بانک مرکزی تامین ارز را انجام دهد.

با توجه به تکالیف نیروی انتظامی، دادستانی‌ها و سایر دستگاه‌های نظارتی به خصوص نیروهای مرزبانی و نیروهای مستقر در نقاط مواصلاتی کشور مقرر شد کسانی که در مسیر حمل و نقل نهاده‌های دامی با اختلاط شن و ماسه سعی در تقلب در تناژ این کالاها دارند و سبب ضرر به دامدار و غیرکیفی شدن محصول می‌شوند، به شدت مورد برخورد قرار بگیرند.

 

*** راهکار تامین کالاهای مورد نیاز

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در این راستا اتاق‌های تعاون، بازرگانی و تشکل‌های تولیدی و توزیعی مکلف شدند تا گزارش‌های خود را به دادستانی، سازمان حمایت، نیروی انتظامی و دبیرخانه تنظیم بازار منعکس کنند.

 

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت در پایان پیرامون هزینه‌های نقل و انتقال ارز، افزود:

مقرر شد کمیته تخصیص ارز وزارت صنعت برای ریال عمان و سایر ارزها پیش‌بینی‌های لازم را انجام دهد تا کالاهای مورد نیاز بدون مشکل تامین شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک − یک =

کلید مقابل را فعال کنید