کد خبر:215104
پ
عرضه پنج محصول ایران ‌خودرو در مرحله سوم فروش فوق‌العاده
رییس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا:

افزایش ضریب ایمنی محصولات ایران خودرو در برابر سرقت

رییس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا از افزایش ضریب ایمنی محصولات ایران خودرو در برابر سرقت خبر داد.

رییس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا از افزایش ضریب ایمنی محصولات ایران خودرو در برابر سرقت خبر داد.

 

*** افزایش ضریب ایمنی محصولات ایران خودرو 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شهاب امینی درجلسه بررسی افزایش ضریب ایمنی محصولات ایران خودرو با اشاره به تعاملات صورت گرفته میان پلیس آگاهی ناجا و ایران خودرو در ۱۵ سال گذشته، اظهار کرد:

امروز شاهد هستیم که برنامه‌ریزی‌های مناسب و نگاه مدیران این شرکت به حفظ منافع مشتریان امنیت و آرامش خاصی را برای جامعه به ارمغان آورده است.

این خودروساز با افزایش تعداد قطعات قابل ردیابی درمحصولات خودواصلاحات لازم برای افزایش ضریب ایمنی درقفل درخودروها و سایر نقاط آسیب پذیر، آمار سرقت را به کمتراز۳۰ درصد نسبت به سال های قبل رسانده است.

 

رییس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا در پایان با تقدیراز عملکرد ایران خودرو در زمینه ارتقای سطح ایمنی محصولات تولیدی این شرکت، گفت:‌

سیستم نرم افزارردیابی قطعات ایران خودرو به ناجا درکشف خودروها و قطعات سرقت شده در سراسر کشور،کمک شایانی کرده است.

 

*** توجه به سلیقه مصرف‌کنندگان

 

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی عرضه محصولات جدید ایران خودرو را گامی درجهت توجه به سلیقه مصرف‌کنندگان دانست و گفت: محصولات جدید این شرکت ارنظر کیفی و ایمنی درسطح بالایی قراردارند.

 

رضا موذن در ادامه افزود:

با توان مهندسان ایران خودرو و کارگران خدوم آن ، محصولات تولیدی این شرکت قابل رقابت با سایر شرکت های خودرو سازان خارجی خواهدبود.

 

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی در پایان تاکید کرد:

امنیت و ایمنی محصولات تولیدی ایران خودرو هرسال نسبت به گذشته افزایش یافته است.

 

*** حفظ آرامش و  امنیت جامعه

 

معاون بازایابی و فروش ایران خودرو در خصوص افزایش ضریب ایمنی محصولات، گفت:

‌با تاکید مدیرعامل ایران خودرو مبنی بر افزایش ضریب ایمنی محصولات تیمی از معاونت‌های کیفیت، ‌مهندسی، ساپکو و مرکز تحقیقات تشکیل شده است و اقدامات مناسبی در زمینه ارتقای ایمنی قفل درهای جانبی خودروهای رانا، دنا و خانواده ۲۰۶ و حذف زبانه های قفل از درهای جانبی این محصولات صورت گرفته است.

 

 بابک رحمانی در ادامه افزود:

همچنین اقدامات اصلاحی در خصوص برطرف کردن نقاط ضعف محل قفل های صندوق عقب و درموتور از دیگراقدامات این خودروساز درزمینه پیشگیری از سرقت و ایمن سازی محصولات در سال جاری بوده است.

 

معاون بازایابی و فروش ایران خودرو  در پایان با اشاره به انجام تمهیدات اتخاذ شده برای افزایش ضریب ایمنی محصولات ایران خودرو در برابر سرقت تصریح کرد:

ایران خودروبا اجرای این طرح‌ها توانسته آرامش مشتریان خود را حفظ کند.

ایران خودرو از هیچ گونه تلاش و کوششی در جهت حفظ آرامش و  امنیت جامعه دریغ نمی‌کند و این شرکت آمادگی تعامل بیش تربا پلیس آگاهی رادارد.

 

*** افزایش ایمنی محصولات ایران خودرو

 

نماینده مدیرعامل و رییس کمیته افزایش ایمنی خودرو در برابر سرقت ایران خودرو نیز در این خصوص، اظهار داشت:

درسال های اخیر گروه صنعتی ایران خودرو با جدیت کامل برای افزایش ایمنی محصولات خود ، همکاری موثری با پلیس آگاهی ناجا داشته است.

 

بلوک آذری در پایان با تشریح عملکرد سیستم ردیاب قطعات گفت:

براساس آیین‌نامه ارتقای کیفیت خودروهای سبک که از خرداد ماه سال ۸۸ خودروسازان ملزم به اجرای آن بوده اند، گروه صنعتی ایران خودرواقدامات لازم را در این خصوص به انجام رسانده است.

 

*** سیستم عملکرد ردیابی

 

دبیر کمیته افزایش ایمنی خودرو در برابر سرقت ایران خودرو  درخصوص سیستم عملکرد ردیابی قطعات و نتایج اجرای آن گفت: با اجرای این طرح از سال ۸۶تا کنون بیش از ۲۷میلیون قطعه از مجموع قطعات به کار رفته در تولیدات این شرکت توسط این سیستم قابل ردیابی است.

 

فیروزفر در ادامه افزود:

حدود ۱۱۰قطعه از قطعات مهم به کار رفته در محصولات از قبیل ECU، ایربگ، ترمز ABS، کمربند ایمنی، مدولاتور، دیفرانسیل، رادیاتور، جعبه فرمان، پمپ فرمان، باک بنزین، بوستر و مخزن C.N.G همچنین برخی قطعات اصلی، حجیم، گران‌قیمت و پرمصرف خودروها دارای کد ردیابی هستندکه ارزش ریالی معادل ۵۰ تا ۷۵ درصد بهای تمام شده خودرو را دارند.

 

*** دلایل اهمیت و توجه به بهبود سیستم ردیابی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر کمیته افزایش ایمنی خودرو در برابر سرقت ایران خودرو  در پایان با اشاره به اهمیت اجرای این طرح ، سه فاکتور ایمنی، ارزش ریالی و فراوانی در تعویض را از دلایل اهمیت و توجه به بهبود سیستم ردیابی از سوی این شرکت دانست.

در موارد متعدد نیروی انتظامی با استعلام بارکد حک شده قطعه از ایران خودرو به سرقتی بودن برخی قطعات پی برده است، زیرا قطعات با توجه به شماره شاسی خودرو در یک بانک اطلاعاتی ثبت و شناسایی می‌شوند و با این کار خودروی سرقتی که حتی پلاک و برخی مشخصه‌های ظاهری آن تغییر یافته باشد، به راحتی قابل شناسایی خواهدبود.

 

گفتنی است رییس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجاو هیات همراه از خطوط تولید ایران خودرو بازدید کردند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول