کد خبر:214748
پ
تولید فولاد
انجمن فولاد ایران اعلام کرد

آمار تولید محصولات فولادی در ۵ ماهه سال ۹۹

انجمن فولاد ایران، آمار تولید محصولات فولادی در ۵ ماهه سال ۹۹ را اعلام کرد.

انجمن فولاد ایران، آمار تولید محصولات فولادی در ۵ ماهه سال ۹۹ را اعلام کرد.

 

*** محصولات فولادی 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، طبق آمار منتشره از سوی انجمن تولیدکنندگان فولاد شرکت های فولادساز کشور از ابتدای فروردین تا پایان مرداد، ۱۱ میلیون و ۸۱۷ هزار تن شمش فولاد (بیلت، بلوم و اسلب) تولید کردند که این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۱۰ میلیون و ۷۷۸ هزار تن بود.

همچنین میزان تولید محصولات فولادی (تیرآهن، میلگرد، نبشی، ناودانی، انواع ورق و غیره) در ۵ ماهه نخست امسال، ۸ میلیون و ۷۹۶ هزار تن بود که این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۸ میلیون و ۵۰۸ هزار تن بود.

میزان تولید آهن اسفنجی ۵ ماهه امسال، ۱۲ میلیون و ۸۸۳ هزار تن بود که در مقایسه با رقم تولید شده در مدت مشابه سال گذشته (۱۱ میلیون و ۶۰۴ هزار تن)، ۱۱ درصد افزایش نشان می دهد.

 

*** تولید فولاد در سال ۹۸

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است، بر اساس گزارش سال ۹۸ انجمن فولاد در سال ۹۸ از ۲۷ میلیون و ۲۴۰ هزار تن فولاد میانی تولیدشده، حدود ۱۶.۸ میلیون تن مربوط به بیلت و بلوم و حدود ۱۰.۴ میلیون تن مربوط به اسلب بوده است.

تولید بیلت و بلوم فولادی در سال ۹۸، رشد قابل توجه ۱۸ درصدی را تجربه کرده اما تولید اسلب نسبت به سال ۹۷، رشدی نداشته است.

همچنین در سال ۹۸، ۱.۱ میلیون تن تیرآهن، ۸.۳ میلیون تن میلگرد و حدود ۸۰۰ هزار تن نبشی و ناودانی در کشور تولید شده و جمع تولید مقاطع طویل فولادی با رشد ۶ درصدی به ۱۰.۲ میلیون تن رسیده است.

میزان تولید ورق گرم در سال ۹۸، ۸.۲ میلیون تن، میزان تولید ورق سرد ۲.۶ میلیون تن و میزان تولید ورق پوشش‌دار ۱.۶ میلیون تن بوده است. مجموع تولید مقاطع تخت فولادی در سال ۹۸ با رشد ۵ درصدی نسبت به سال ۹۷، به ۹ میلیون و ۹۶۰ هزار تن رسید.

تولید آهن اسفنجی در سال ۹۸، ۲۷.۹ میلیون تن بوده است. رشد تولید آهن اسفنجی در سال ۹۸، تنها ۶ درصد بوده و این امر باعث شده تا در مجموع، میزان تولید آهن اسفنجی در سال ۹۸، تنها ۶۶۷ هزار تن بیش از تولید فولاد میانی باشد. به همین دلیل در زنجیره فولاد عدم توازن وجود داشته و این موضوع باعث کمبود آهن اسفنجی در سال ۹۸ شد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 15 =

کلید مقابل را فعال کنید