کد خبر:215834
پ
معدنی
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

کاهش صدور مجوزهای معدنی در سال ۹۹

طبق جدیدترین آمار وزارت صنعت در چهار ماهه ابتدایی سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال ۹۸، صدور مجوزهای معدنی کاهش داشته است.

طبق جدیدترین آمار وزارت صنعت در چهار ماهه ابتدایی سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال ۹۸، صدور مجوزهای معدنی کاهش داشته است.

 

*** کاهش مجوزهای معدنی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، طبق جدیدترین آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت در چهار ماهه ابتدایی سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال ۹۸، تعداد مجوزهای معدنی صادره در حوزه معدن کاهش داشته‌ و تنها صدور پروانه بهره‌برداری آن هم تنها هفت درصد رشد کرده است.

در چهار ماه اول سال ۹۸ معادل ۱۶۵  فقره گواهی کشف صادر شد که در مدت مشابه سال ۹۹ این تعداد به ۱۴۰ فقره کاهش یافته و افت ۱۵.۲ درصدی را ثبت کرده است.

همچنین در مدت مذکور سال ۹۹ تعداد پروانه اکتشاف صادر شده نسبت به مدت مشابه سال ۹۸، ۱۳.۵ درصد کمتر شده است.

در چهار ماهه ابتدایی سال ۹۹، ۲۹۴ فقره پروانه اکتشاف صادر شده است، در حالی در مدت مشابه سال گذشته ۳۴۰ فقره صدور پروانه اکتشاف ایجاد شده بود.

 

*** افزایش صدور پروانه بهره‌برداری

 

براساس آمار تنها صدور پروانه بهره‌برداری نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ کمی اوضاع بهتری داشته است، در چهار ماه نخست سال ۹۹، ۲۰۴ فقره پروانه بهره‌برداری صادر شده است که افزایش ۷.۴ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ تجربه کرده است، در چهارماهه ابتدایی سال ۹۸ میزان صدور این مجوز معدنی تنها ۱۴ فقره کمتر (۱۹۰) بوده است.

همچنین در مدت ذکر شده سال ۹۹ سرمایه مجوزهای صادره برای گواهی کشف معادن که معادل هزینه صرف شده برای عملیات اکتشاف بوده است، رشد ۳۰.۹ درصدی داشته است، در چهار ماهه اول سال ۹۹، بیش از ۳۲۸ میلیارد ریال صرف عملیات اکتشاف شده است در صورتی که در چهار ماه ابتدایی سال ۹۸، ۲۵۰ میلیارد ریال صرف شده است.

 

*** وضعیت اشتغال معدن

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، میزان اشتغال به واسطه صدور پروانه‌های بهره‌برداری معدنی در این مدت نیز افت ۷.۷ درصدی داشته است. چهار ماهه ابتدایی سال ۹۸، ۱۸۴۰ نفر مشغول شدند اما در مدت مشابه سال ۹۹، میزان اشتغال در این حوزه به ۱۶۹۸ نفر رسیده است.

 

 

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 9 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول