کد خبر:214123
پ
فرهاد-منتصر-کوهساری
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی:

سرمایه‌گذاری ۱۶۱ هزار و ۲۳۵ میلیارد ریالی بخش خصوصی در بنادر

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی از سرمایه‌گذاری ۱۶۱ هزار و ۲۳۵ میلیارد ریالی بخش­ خصوصی در بنادر خبر داد.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی از سرمایه‌گذاری ۱۶۱ هزار و ۲۳۵ میلیارد ریالی بخش خصوصی در بنادر خبر داد.

 

***سرمایه‌­گذاری بخش خصوصی در بنادر

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فرهاد منتصر کوهساری با بیان اینکه میزان جذب سرمایه‌گذاری بنادر درسال ۹۸ بیش از ۵۵ هزار و ۶۹۴ میلیارد ریال بوده،  اظهار داشت:

طبق برنامه سرمایه‌گذاری در سال۹۹، پیش‌بینی جذب سرمایه گذاری ۱۸ هزار میلیارد ریالی در بنادر کشور در دستور کار قرار گرفته است که از این میزان تاکنون نزدیک به سه هزار میلیارد ریال آن، تحقق یافته است.

عمده سرمایه‌گذاری صورت گرفته بخش خصوصی در بنادر کشور در حوزه احداث سیلوی غلات، مخازن روغن خوراکی و مجتمع های صنعتی بوده است.

 

وی نگاه سازمان بنادر را حضور هر چه بیشتر سرمایه‌گذاران اقتصادی در بنادر کشور دانست و تصریح کرد:

سازمان بنادر و دریانوردی تاکنون در خصوص بهبود فضای کسب و کار در مناطق بندری برای سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی، عملکرد قابل قبولی داشته است.

به طوری که میزان سرمایه‌­گذاری در بنادر، حدودا به یکصد و شصت هزار میلیارد ریال در قالب واگذاری ۳۲۲ طرح سرمایه‌گذاری رسیده است که این امر در بخش اقتصاد خرد، افزایش قابل توجه ترافیک، افزایش قابل ملاحظه درآمدهای سازمان از محل تعرفه‌های دریایی و گسترش شرایط مطلوب­‌تر اقتصادی را برای شهرهای بندری و حمل و نقل کشور به دنبال داشته و در بخش اقتصاد کلان نیز سبب افزایش تولید ناخالص ملی شده است.

 

*** بهبود فضای کسب و کار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانودری با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی به منظور بهبود فضای کسب و کار در مناطق بندری در ابعاد دیگری نیز ایفای نقش کرده است، اظهار داشت:

بهبود کارایی و اثر بخشی مدیریت بخش عمومی از طریق دستورالعمل­‌ها و مطالعات انجام شده، بهبود طرح و مجموعه سیستم مالیاتی به ویژه در مناطق آزاد و ویژه تجاری، توسعه گسترده تر طرح­‌های تسهیلات بانکی ارزان قیمت به بخش خصوصی، گشایش بیشتر در تجارت و سرمایه‌گذاری بین‌المللی، بهبود زیر ساخت‌های منطقه، اطمینان از مدیریت کارا و پایدار آب و منابع انرژی، ارتقا عملکرد سیستم آموزشی و افزایش انعطاف‌پذیری از طریق مشارکت بخش خصوصی بخشی از این اقدامات است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول