کد خبر:214326
پ
خداداد-غریب-پور
رییس هیئت عامل ایمیدرو:

احداث چهارمین کارخانه فرآورده‌های پتروشیمی در منطقه پارسیان

رییس هیئت عامل ایمیدرو از صدور موافقت اصولی احداث چهارمین کارخانه فرآورده‌های پتروشیمی در زنجیره GTX در منطقه ویژه صنایع انرژی­‌بر پارسیان خبر داد.

رییس هیئت عامل ایمیدرو از صدور موافقت اصولی احداث چهارمین کارخانه فرآورده‌های پتروشیمی در زنجیره GTX در منطقه ویژه صنایع انرژی­‌بر پارسیان خبر داد.

 

*** احداث کارخانه فرآورده‌های پتروشیمی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، خداداد غریب پور در خصوص کارخانه فرآورده‌های پتروشیمی در منطقه پارسیان، اظهار داشت:

ظرفیت چهار طرح پیشنهادی شرکت ملی صنایع پتروشیمی در زمینه تولید فرآرده‌های پتروشیمی در زنجیره GTX برای اجرا در منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان حدود ۲.۸ میلیون تن است.

این طرح‌ها در زمینه تولید متانول، پلی پروپیلن، پلی اتیلن، بنزین پیرولیز، گاز مایع و غیره است که مجموع سرمایه‌گذاری این طرح‌ها، ۶.۴ میلیارد دلار است و پیش­بینی شده چهار ساله احداث شود و با پیگیری ایمیدرو این طرح‌ها شتاب می‌گیرند.

 

رییس هیئت عامل ایمیدرو در پایان با اشاره به جزئیات زیرساختی طرح‌های آماده اجرای پتروشیمی در منطقه ویژه پارسیان تصریح کرد:

 برای این طرح‌ها، ۳۲۰ هکتار زمین در نظر گرفته شده و این طرح‌ها ۲۵۵ مگاوات برق و ۴۴ میلیون متر مکعب آب نیاز دارند.

خوراک این طرح‌ها، گاز طبیعی است که در مجموع به ۱۸.۷ میلیون مترمکعب گاز نیاز دارند و فراخوان مناقصه ایستگاه تقلیل فشار گاز به مبلغ ۲۱۵ میلیارد تومان در حال انجام است و به زودی احداث ایستگاه وارد مرحله اجرایی می‌شود .

 

 

*** ظرفیت تولید ۱۸ میلیون تن محصولات پتروشیمی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی­بر پارسیان، فرصت­های سرمایه­گذاری برای تولید ۱۸ میلیون تن محصولات پتروشیمی، چهار میلیون تن فولاد، ۶۰۰ هزار تن آلومینیوم و چهار میلیون تن پودر آلومینا در نظر گرفته شده است.

 همچنین در بخش زیرساختی، احداث نیروگاه برای تولید ۴۳۰۰ مگاوات برق و تولید ۷۵۰ هزار مترمکعب آب، پیش‌بینی شده است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید