کد خبر:213548
پ
جهرمی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

سایت‌های شرط‌بندی تعطیل می‌شوند/ رابطه مستقیم قیمت گوشی با ارز

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تعطیلی سایت‌های شرط‌بندی در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تعطیلی سایت‌های شرط‌بندی در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

 

*** تعطیلی سایت‌های شرط‌بندی 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمدجواد آذری جهرمی در خصوص تبلیغات در فضای مجازی، اظهار داشت:

مقوله تبلیغات چه در فضای مجازی و چه در فضای حقیقی زیر نظر وزارت ارشاد است.

قمار اقتصاد ناسالمی است و از دید شرعی حرام است، عده ای را فربه و بسیاری را بیچاره می‌کند، تبلیغ قمار هم حتما اشکال دارد و باید تعطیل شود.

 

وی درباره کم فروشی اینترنت از سوی اپراتورها، گفت:

اگر آن طور که بیان میکنند سرویس ۱۶ مگابیتی بخرید و کمتر از آن تحویل شما بدهند، یعنی کم‌فروشی کرده‌اند، شکایت خودتان را در ۱۹۵ ثبت کنید تا همکارانم آن را پیگیری کنند.

 

*** اینترنت

 

وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه گزارشی درباره کم فروشی اپراتورها دریافت نکرده‌اند، افزود:

مدتی قبل تخلفاتی رخ داد که رفع شد، اما انصافا به تازگی به کم‌فروشی سازماندهی شده در این دو اپراتور نرسیده‌ایم، اگر شواهدی دارید به ما در ۱۹۵ منعکس کنید.

استفاده از اینترنت زیاد شده است و به همین دلیل بسته‌های شما بیش از زمان مشابه در گذشته به پایان می‌رسد، پیشنهادام این است که شب‌ها که در منزل هستید از اینترنت خانگی استفاده کنید تا هزینه‌ها متعادل‌تر شود.

 

آذری جهرمی پیرامون گلایه‌های مطرح شده درباره اینکه تعرفه اینترنت افزایش پیدا نمی‌کند، در حالی که همه چیز گران شده است، کفت:

درست بیان می‌کنند، قیمت اینترنت در این مدت افزایش پیدا نکرده است، اما در مقابل با افزایش مصرف کاربران، درآمدهای شما نیز بالا رفته و پاسخگوی هزینه‌های شما بوده است.

 

*** بورس

 

وزیر ارتباطات در ادامه درباره بازار بورس نیز، اظهار داشت:

اگر کسانی که بورس به آن‌ها ربطی ندارد، اظهارنظر نکنند و بازار سرمایه را به اهل خودش بسپارند، حتما وضعیت بهتری رخ می‌دهد، بنابراین اجازه بدهید من هم اظهارنظر نکنم.

 

وی در خصوص افزایش قیمت گوشی، افزود:

دلیل بالا رفتن قیمت‌ها نرخ ارز است، ما پیگیری می‌کنیم تا تولید گوشی ارزان قیمت و کیفیت مناسب ایرانی شتاب بگیرد و این مشکلات تا حدودی حل شود.

 

***  فضای مجازی

 

جهرمی در خصوص لزوم بستن صفحات مستهجن در فضای مجازی،خاطرنشان کرد:

بسیاری از نرم‌افزارها با استفاده از رمزنگاری، امکان پایش صفحات را برای اپراتورها غیر ممکن می‌کنند، البته تصور می‌کنم که دستگاه‌های مسئول در برخورد با ناهنجاری‌های اخلاقی در فضای مجازی، امکان شناسایی، تذکر یا برخورد با عوامل انتظار مطالب مستهجن در فضای مجازی را دارند و برخی شبکه‌ها هم قابلیت دریافت گزارش‌های مردمی و پالایش مطالب مستهجن را فراهم کرده‌اند.

 

وی درباره صفحاتی که بدون دلیل فیلتر شده‌اند تصریح کرد:

اگر شکایتی در زمینه فیلتر سایت‌ها دارید، باید آن را در سایت دبیرخانه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه( internet.it)، مستقر در دادستانی کل کشور ثبت کنید.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر ارتباطات در پایان پیرامون اینکه کاربران ابراز خرسندی از به کارگیری جوانان در دولت می‌کنند، اظهار داشت:

برای پیشرفت چاره‌ای جز تکیه بر جوان‌ها و میدان دادن به آن ها نیست، البته در مقابل جوان‌های بسیار پر انرژی و پر امید ایران، هیچ به حساب می‌آیم و اگر تنگ‌نظری‌ها کنار گذشته شود این جوان‌ها کاری می‌کنند، کارستان.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید