کد خبر:214054
پ
بورس کالا
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

بورس کالا ایران، میزبان دو عرضه املاک و زمین

بورس کالا ایران در ۲۵ و ۲۶ شهریورماه، میزبان دو عرضه املاک و زمین بانک اقتصاد نوین است که همه افراد می‌توانند با اخذ کد بورس کالایی نسبت به خرید این املاک اقدام کنند.

بورس کالا ایران در ۲۵ و ۲۶ شهریورماه، میزبان دو عرضه املاک و زمین بانک اقتصاد نوین است که همه افراد می‌توانند با اخذ کد بورس کالایی نسبت به خرید این املاک اقدام کنند.

 

*** دومین عرضه بورس کالا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، پس از موفقیت نخستین عرضه املاک دولتی متعلق به شرکت عمران شهر جدید پردیس در بورس کالا ایران، دومین عرضه املاک از سوی بانک اقتصاد نوین انجام می‌شود.

موضوع مهم این است که قیمت پایه در عرضه‌های بورسی توسط کارشناس دادگستری تعیین می شود و به این ترتیب املاک بورسی دارای یک بازه قیمتی جذاب و منطقی است.

براساس اطلاعیه عرضه املاک که از سوی بورس کالا منتشر شده است، یکی از عرضه های بانک اقتصاد نوین به دو ملک تجاری واقع در کرمان اختصاص دارد.

بر این اساس بانک اقتصاد نوین مورخ ۲۵ شهریور ماه ۹۹ دو ملک تجاری در شهرستان کرمان را به صورت یکجا برای فروش روی تابلوی املاک و مستغلات بورس کالا ایران عرضه می‌کند که قیمت پایه این دو ملک براساس ارزیابی کارشناس رسمی دادگستری در مجموع ۴۴ میلیارد ریال اعلام شده و مبلغ موردنیاز برای تضمین خرید و شرکت در حراج ۱٫۴۵۵ میلیارد ریال معادل صد و چهل و پنج میلیون و پانصد هزار تومان (۳ درصد قیمت پیشنهادی فروشنده) به صورت واریز وجه نقد و یا تودیع ضمانت‌نامه بانکی در نظر گرفته شده است.

براساس اطلاعات مندرج در اطلاعیه عرضه، ۲ باب واحد تجاری یکی به متراژ ۱۵۱٫۶۳ مترمربع و دیگری به مساحت ۳۸٫۵۱ مترمربع می باشد.

 

*** عرضه زمین بندرعباس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است، بانک اقتصاد نوین در شهرستان بندرعباس یک قطعه زمین اداری، تجاری و مسکونی به مساحت ۷۴۳٫۲۸ متر مربع دارای سند تک برگ و مجوز احداث ۱۰ طبقه به متراژ زیربنا ۵۸۲۳ مترمربع با کاربری تجاری- مسکونی را در تاریخ ۲۶ شهریور ۹۹ به قیمت مندرج در گزارش کارشناس رسمی دادگستری، برای فروش روی تابلوی املاک و مستغلات بورس کالا می آورد.

در اطلاعیه عرضه این زمین، قیمت پایه تعیین شده توسط کارشناس رسمی دادگستری معادل ۱۸۵ میلیارد و ۸۲۰ میلیون ریال تعیین شده و تضمین متقاضیان خرید برای شرکت در حراج مبلغ ۵٫۵۸ میلیارد ریال معادل ۵۵۸ میلیون تومان (۳ درصد قیمت پیشنهادی فروشنده) به صورت واریز وجه نقد و یا تودیع ضمانت‌نامه بانکی در نظر گرفته شده است.

لازم به ذکر است، شرایط پرداخت این عرضه‌ها به صورت ۹۵ درصد نقد به حساب‌های عملیاتی شرکت بورس کالای ایران و ۵ درصد چک همزمان با مبایعه‌نامه به تاریخ تنظیم سند رسمی در دفترخانه اسناد رسمی بوده و مهلت واریز بخش نقدی ۱۰ روز کاری بعد از تاریخ معامله تاپایان ساعت اداری در نظر گرفته شده است.

 

انتهای پیام///

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول