کد خبر:211759
پ
سورنا ستاری
معاون علمی و فناوری رییس جمهور:

تلاش ۶ شرکت دانش‌بنیان برای ساخت واکسن کرونا

معاون علمی و فناوری رییس جمهور از تلاش ۶ شرکت دانش‌بنیان در کشور برای ساخت واکسن کرونا خبر داد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور از تلاش ۶ شرکت دانش‌بنیان در کشور برای ساخت واکسن کرونا خبر داد.

 

*** ساخت واکسن کرونا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سورنا ستاری در خصوص ساخت واکسن کرونا، اظهار داشت:

که این اتفاق در درآمدزایی و رشد اشتغال در این حوزه موثر بوده گرچه استارتاپ‌های گردشگری بخاطر این بیماری تا حدود زیادی تنزل کردند.

تا امروز در هیچ کشوری، دارو یا واکسن موثری برای بیماری کرونا ساخته نشده است، با این حال تمام داروهای تاثیرگذار بر بهبود بیماران کرونایی و تجهیزات مرتبط این بیماری همچون ماسک و ونیلاتور همگی در داخل کشور در حال تولید است.

ضمن اینکه قرار شده در مورد واکسن، وزیر بهداشت اطلاع‌رسانی کند، با این حال هم اکنون ۶ شرکت در کشور در حال کار بر روی واکسن هستند که اقدامات ۳ شرکت تاکنون ارزشمندتر از سایر شرکت هاست.

کتاب سالنامه مهاجرتی ایران یکی از ارزشمندترین اتفاقات حوزه فرهنگ کشور است که امکان بارگذاری آن در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری وجود دارد و بزودی نسخه انگلیسی هم چاپ خواهد شد.

بسیاری از این دستگاه‌ها فاقد استاندارد و تاییدیه هستند، با این حال این آمادگی را داریم که اگر کسی از دستگاه خود مطمئن است، شرایط برای بررسی کارشناسان و دریافت مجوز و تاییدیه را تسهیل کنیم.

 

*** بازگشت ۵۰۰ نخبه ایرانی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون علمی و فناوری رییس جمهور در پایان با بیان اینکه ۷۰ هزار نفر تحت عنوان جامعه نخبگان برای ایجاد شرایط لازم جهت رشد و نقش‌آفرینی در توسعه کشور رصد می‌شوند، بیان کرد:

طی پیش‌بینی‌های انجام شده در سال جاری ۵۰۰ نخبه کشورمان از ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان به کشور بازخواهند گشت تا اندوخته‌های علمی خود را در راستای پیشرفت ایران به کار گیرند.

احساس بر این بود که در ایام کرونا میزان خروج نخبگان از کشور افزایش یابد ولی این موضوع نه تنها رخ نداد بلکه از سویی بازگشت نخبگان به ایران افزایش یافت.

مردادماه سال جاری میزان بازگشت نخبگان به ایران در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸ نزدیک ۲ برابر افزایش یافته است.

بیشتر این افراد در شرکت‌های دانش بنیان مشغول فعالیت هستند و بخشی نیز به عنوان هیات علمی جذب دانشگاه‌ها می‌شوند.

کتاب سالنامه مهاجرت ایرانیان را منبعی ارزشمند برای بررسی روند مهاجرت ایرانیان است و  آمار درج شده در این کتاب از منابع خارجی تامین شده و رفرنس ارزشمندی در این رابطه محسوب می‌شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید