کد خبر:211414
پ
متولی زاده
مدیرعامل شرکت توانیر:

اجرای طرح برق امید، فرصتی مناسب برای صرفه جویی همه مشترکان

مدیرعامل شرکت توانیر معتقد است، اجرای طرح برق امید، فرصتی مناسب برای صرفه جویی همه مشترکان است.

*** پاداش‌ برای صنایع و کشاورزان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمدحسن متولی‌زاده در خصوص پاداش‌های صورت گرفته برای صنایع و کشاورزان، اظهار داشت:

در وزارت نیرو براساس تجربه سال‌های گذشته، سیاست‌های تشویقی بکار گرفته شد و درهمین راستا برای صنایع و کشاورزان پاداش‌هایی اختصاص یافت که در صورت جابه جایی بار مصرفی خود (در ساعت‌های گرم ۴ ماه خرداد تا شهریور) از این پاداش‌ها بهره‌مند می‌شوند.
سال گذشته ۳۵۰ میلیارد تومان پاداش به صنایع اختصاص یافت و کشاورزان نیز در صورت همکاری در این طرح و استفاده نکردن ازبرق در ۴ ساعت گرم روز، از ۲۰ ساعت برق رایگان بهره‌مند شدند.

با اجرای این طرح ها، پیک مصرف برق در دوسال متوالی تنها با یک درصد رشد و بدون مشکل سپری شد.
این طرح مخصوص مشترکان خانگی است و الگو‌های آن نیز از عملکرد خود مردم در سال‌های گذشته استخراج شده است.
به طور متوسط در کل کشور حدود ۳۰ درصد از مشترکان برق در محدوده کم مصرف، ۱۵ درصد پرمصرف و ۵۵ درصد در محدوده خوش مصرف هستند.

اما این تقسیم‌بندی ارتباطی به محدوده جغرافیایی یا درآمد خانوار ندارد بلکه براساس میزان مصرف برق آن‌ها شکل گرفته است.

طرح برق امید برای مشترکان کم مصرف تخفیف صد درصدی بهای برق در نظر گرفته شده است.

به طور معمول بیشترین میزان مصرف برق در خانوار‌ها به یخچال، سیستم روشنایی و وسایل صوتی و تصویری تعلق دارد و در صورتی که خانوار‌ها نحوه استفاده بهینه از این وسایل را رعایت کنند، می‌توانند در گروه کم مصرف‌ها قرار گرفته و از تخفیف مذکور بهره‌مند شوند.

 

*** میانگین مصرف ۱۵۷ کیلووات ساعت در ماه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل شرکت توانیر در پایان پیرامون میانگین مصرف برق مشترکان خانگی کل کشور را ۱۵۷ کیلووات ساعت در ماه دانست و بیان کرد:

مشترکانی با این میزان مصرف در گروه‌های خوش مصرف طبقه بندی می‌شوند، اما مشترکانی که تا ۱۰۰ کیلووات ساعت مصرف داشته باشند، می‌توانند با تخفیف صد درصدی بهای برق بهره‌مند شوند.
با توجه به این که تعرفه‌های برق پلکانی است، حتی مشترکان پر مصرف نیز می‌توانند با رعایت نکات مدیریت مصرفی، از افزایش مصرف برق جلوگیری کنند و با ورود به طبقه خوش مصرف ها، بهای کمتری برای برق بپردازند.
مدیرعامل توانیر با تصریح براین که در طرح برق امید تا زمانی که مشترکان مصرف خود را در حد الگو‌های تعیین شده حفظ کنند، مشمول تخفیف صد درصدی بهای برق خواهند شد.

تا پایان مهرماه برای مشترکان پیامک‌هایی ارسال خواهد شد که نسبت به گروه مصرفی که در آن قرار گرفته اند، آگاهی پیدا کنند و البته با آموزش‌های مستمر، سعی خواهد شد راهکار‌های تغییر و کاهش پله مصرفی هم ارائه شود.

 طرح برق امید را فرصتی برای فعال شدن شرکت‌های استارتاپ و استخراج کنندگان رمز ارز است.

با توجه به قوانین و مصوبه‌های جدید، شرکت‌های استارتاپ می‌توانند با سرمایه گذاری در کاهش برق مصرفی مشترکان خانگی، از میزان برق صرفه جویی برای استخراج رمز ارز بهره بگیرند که باعث کاهش هزینه‌های استخراج این نوع ارز نیز خواهد شد.

با همکاری وزارت آموزش و پرورش، شبکه‌های شاد و تلویزیون بتوانیم ضمن آموزش نکات و راهکار‌های بهینه سازی مصرف برق، از طریق آنان خانواده‌ها را نیز برای رسیدن به این اهداف کمک کنیم.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید