کد خبر:211620
پ
رحیمی
استاندار فارس:

ساخت بزرگترین مزرعه خورشیدی کشور در فارس

استاندار فارس از آغاز عملیات اجرایی ساخت بزرگترین مزرعه خورشیدی کشور در شهرستان بوانات فارس با همکاری سرمایه‌گذاران خارجی خبر داد.

استاندار فارس از آغاز عملیات اجرایی ساخت بزرگترین مزرعه خورشیدی کشور در شهرستان بوانات فارس با همکاری سرمایه‌گذاران خارجی خبر داد.

 

*** بزرگترین مزرعه خورشیدی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عنایت اله رحیمی با بیان این‌که عملیات اجرایی ساخت بزرگترین مزرعه خورشیدی کشور در شمال استان فارس و با همکاری سرمایه‌گذاران خارجی آغاز شده است، اظهار داشت:

مطالعات توسعه انرژی‌های پاک در استان فارس در اسفند ماه ۹۷ آغاز شده و با توجه به ظرفیت‌های بسیار مناسب استان در زمینه تولید انرژی‌های تجدیدپذیر به ویژه انرژی خورشیدی، منطقه شمال فارس برای ایجاد بزرگترین مزرعه خورشیدی کشور مکان‌یابی شده است.

 

*** اشتغالزایی پروژه

 

وی با اشاره به این‌که پروژه ساخت بزرگترین مزرعه‌خورشیدی کشور توسط گروه بین‌المللی مرآت و با همکاری سرمایه‌گذاران خارجی اجرا می‌شود، با اشاره به بررسی‌های تیم استعدادیابی در اراضی مختلف استان، اظهار کرد:

دشت چهرک در شهرستان بوانات به عنوان مکان مناسب اجرای گام نخست طرح با ظرفیت ۴۶۱ مگاوات مناسب ارزیابی شده است.

هم اکنون ۱۵۸ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در اجرای این طرح مشغول به کار هستند و در دوره ساخت و بهره‌برداری کامل از ۱۱ نیروگاه، اشتغال مستقیم و غیرمستقیم افزون بر ۴ هزار نفر پیش‌بینی می‌شود.

 

*** میزان سرمایه‌گذاری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، استاندار فارس در پایان پیرامون میزان سرمایه‌گذاری برای اجرای پروژه بزرگترین مزرعه خورشیدی در کشور، اظهار داشت:

سرمایه‌گذاری طرح افزون بر ۹ میلیون و ۳۸۷ هزار یورو است که در جلسه ۲۴۴ هیئت سرمایه‌گذاری خارج کشور به ثبت رسیده و مجوز‌های لازم را دریافت کرده است.

گام دوم طرح به ظرفیت ۲۰۰ مگاوات نیز مکان‌یابی شده و در حال اخذ استعلام‌های لازم برای صدور مجوز‌های قانونی است.

 

 

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 9 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول