کد خبر:210638
پ
شاخص بورس
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

عقب نشینی شاخص بورس تا ارتفاع یک ‌میلیون و ۶۳۱ هزار واحد

شاخص بورس در جریان معاملات بازار سرمایه، با ثبت افت بیش از ۵۲ هزار واحد، تا ارتفاع یک ‌میلیون و ۶۳۱ هزار واحد عقب‌نشینی کرد.

شاخص بورس در جریان معاملات بازار سرمایه، با ثبت افت بیش از ۵۲ هزار واحد، تا ارتفاع یک ‌میلیون و ۶۳۱ هزار واحد عقب‌نشینی کرد.

 

*** افت شاخص بورس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۱۳ میلیارد و ۸۷ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۸ هزار و ۱۳۵ میلیارد تومان در بیش از ۷۷۲ هزار نوبت مورد داد و ستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۵۲ هزار و ۹۰۲ واحدی، در ارتفاع یک ‌میلیون و ۶۳۱ هزار و ۸۸۳ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نماد های معاملاتی شرکت‌ های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و سرمایه‌ گذاری تامین اجتماعی شد و در مقابل شرکت‌های معدنی و صنعتی گل گهر، تامین سرمایه امین و بهساز کاشانه تهران با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۱۳۸۷۶ واحد، کل (هم‌وزن) ۶۶۱۹ واحد، قیمت (هم‌وزن) ۴۳۴۰ واحد، آزاد شناور ۶۹۵۵۰ واحد و شاخص ‌های‌ بازار اول و دوم نیز به‌ترتیب ۴۰۹۵۹ و ۹۷۶۵۴ واحد افت کردند.

 

*** بازار فرابورس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۹۹۴ میلیون ورقه به ‌ارزش ۴ هزار و ۳۹۱ میلیارد تومان در ۶۴۰ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۴۳۱ واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۷ هزار و ۳۵۷ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی سنگ آهن گهر زمین، پتروشیمی مارون و پلیمر آریا ساسول شد و در مقابل شرکت ‌های توسعه مسیر برق گیلان، تولید برق ماهتاب کهنوج و کست و صنعت شهداب ناب خراسان بیشترین اثر مثبت را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید