کد خبر:209014
پ
سیاره
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

تایید هوش مصنوعی بر وجود ۵۰ سیاره خارج از منظومه شمسی

اخترشناسان برای نخستین بار با استفاده از یک فرآیند مبتنی بر یادگیری ماشین وجود ۵۰ سیاره خارج از منظومه شمسی را تایید کردند.

اخترشناسان برای نخستین بار با استفاده از یک فرآیند مبتنی بر یادگیری ماشین، وجود ۵۰ سیاره خارج از منظومه شمسی را تایید کردند.

 

*** تجزیه و تحلیل سیارات

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، اخترشناسان برای نخستین بار از یک فرآیند مبتنی بر یادگیری ماشین استفاده کردند تا نمونه‌ای از سیارات را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند.

این فرآیند قرار است تعیین کند که کدام یک از سیارات واقعی هستند و کدام یک مثبت کاذب هستند و سپس احتمال واقعی بودن یک سیاره را محاسبه کنند.

دانشمندان دانشگاه وارویگ و انستیتو آلن ترنینگ با یادگیری ماشین که شکلی از هوش مصنوعی است، وجود ۵۰ سیاره خارج از منظومه شمسی را تایید کردند.

 

*** سیارات گازی شکل به اندازه نپتون

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سیارات تأیید شده شامل سیارات گازی شکل به اندازه نپتون تا سیاراتی کوچکتر به اندازه زمین می‌شوند.

 این الگوریتم مبتنی بر یادگیری ماشینی می‌تواند سیارات واقعی را از جعلی‌ها جدا کند و در نمونه‌های بزرگ هزاران سیاره‌ای که توسط تلسکوپ کپلر و تس ناسا کشف شده‌اند را تأیید یا رد کند.

دیوید آرمسترانگ، محقق دانشکده فیزیک دانشگاه واریک، الگوریتمی که ما ایجاد کرده‌ایم به ما امکان داد تا ۵۰ سیاره فراخورشیدی را شناسایی کنیم، ضمن اینکه تا به حال هیچ کس از تکنیک هوش مصنوعی برای تایید وجود سیارات استفاده نکرده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید