کد خبر:208570
پ
امیر بیات پویایی
رییس هیئت عامل ایدرو:

شهرک کاوش، بستر مناسبی برای تجاری‌سازی ایده‌های دانش‌بنیان است

رییس هیئت عامل ایدرو معتقد است، شهرک کاوش، بستر مناسبی برای تجاری‌سازی ایده‌های دانش‌بنیان است.

رییس هیئت عامل ایدرو معتقد است، شهرک کاوش، بستر مناسبی برای تجاری‌سازی ایده‌های دانش‌بنیان است.

 

*** تجاری‌سازی ایده‌ها و رسوخ فناوری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، امیر بیات در بازدید از شهرک تحقیقاتی کاوش، اظهار داشت:

این شهرک با فراهم آوردن زیر ساخت های لازم  ، آماده ایجاد یک زیست بوم فناورانه برای فعالیت شرکت‌های دانش بنیان با هدف تجاری‌سازی ایده‌ها و رسوخ فناوری در صنعت است .

 

وی با اشاره به اینکه مناسبات ایدرو ، شرکت‌های دانش بنیان، بازار، صنایع هدف و شتابدهنده‌ها در یک مدل روزآمد ، منعطف وخلاقانه کسب و کار از سوی این سازمان و با مشارکت ذینفعان در حال طراحی است ، افزود:

وجه تمایز اصلی این مدل کسب و کار که با نقش  آفرینی ایدرو برای نخستین بار در شرکت تحقیقاتی کاوش ایجاد می‌شود، جانمایی بهینه همه اجزای چرخه کامل و اثر گذار هر فعالیت با رویکرد ایجاد ارزش افزوده ناشی از عملیاتی سازی ایده های فناورانه در صنعت است .

 

رییس هیئت عامل ایدرو در پایان ضرورت تکمیل زیر ساخت ها و تکمیل فرایندهای تامین انرژی ، آب. و نیز آماده سازی متوازن پهنه ها را مورد تاکید قرار داد  و تصریح کرد:

این شهرک می‌تواند نقش جدی در توسعه و گسترش فعالیت های دانش بنیان، نوآورانه و زادپروری عرصه‌های مختلف به ویژه با رویکرد صنایع دارای فناوری های نو داشته باشد.

 

*** برنامه‌های آتی شهرک کاوش

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در این بازدید همچنین، معاون نوسازی و بهره‌برداری ایدرو ضمن تشریح برنامه‌های آتی تدوین شده برای شهرک کاوش گزارش‌های مربوط به پیشرفت پروژه‌های زیربنایی شهرک را ارائه نمود و افزود:

تکمیل زیرساخت‌های بلوک پیشرو، تکمیل اجرای خط انتقال گاز تا ورودی شهرک، همچنین تکمیل شبکه گازرسانی، احداث فیبرنوری، احداث ساختمان آتش نشانی و اجرای اکوسیستم نوآوری و فناوری از جمله برنامه‌های مد نظر در شهرک کاوش است.

 

همچنین مجری طرح شهرک کاوش نیز با تشریح نیازهای اولویت دار این طرح ملی توضیحات لازم در خصوص تطابق پهنه‌ها با نیاز سنجی وآمایش سرزمینی شعاع این پروژه ها را ارائه نمود .

شهرک تحقیقاتی کاوش  با وسعت ۱۰۰ هکتار  واقع در مسیر  بزرگراه کرج –  قزوین  زیر نظر ایدرو در حال فعالیت است .

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول