کد خبر:209024
پ
۳۵۰۰۵۱-laboratory-e1546316091549
ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک معاونت علمی و فناوری منتشر کرد

فراخوان حمایت از شرکت‌های فعال حوزه بومی‌سازی پلیمر

ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک معاونت علمی و فناوری با هدف شناسایی و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه پلیمر فراخوانی را منتشر کرد.

ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک معاونت علمی و فناوری با هدف شناسایی و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه پلیمر فراخوانی را منتشر کرد.

 

*** فراخوان حمایت از شرکت‌های فعال حوزه پلیمر

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در این فراخوان آمده است:

استفاده از توانمندی‌های مجموعه‌های فعال داخلی برای بومی‌سازی مواد مرتبط با صنعت حمل و نقل کشور از دیگر اهداف مد نظر در این فراخوان است.

این ماده از جمله محصولات مورد نیاز در صنعت حمل و نقل است و شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور دارای توان برای بومی‌سازی آن می‌توانند طرح‌های خود را به ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ارسال کنند.

با توجه به ارزیابی اولیه، از جمله خواص این ماده می‌توان به قابلیت ارتجاع عالی، مقاومت بالا در برابر خزش، ضربه و خستگی، انعطاف‌پذیری در دماهای پایین و مقاومت در برابر تعداد قابل توجهی از روغن‌ها و حلال‌ها اشاره کرد. همچنین این دسته از مواد شکل‌پذیری خوبی برای استفاده در طراحی‌های پیچیده دارند و در آب‌بندها، عایق و پوشش کابل، سیستم کیسه هوا، داکت (کانال) هوا، لوله‌ها و شیلنگ‌ها و بسیاری از محصولات دیگر کاربرد دارند.

در مرحله نخست از این فراخوان، این ستاد نسبت به شناسایی توانمندی‌های شرکت‌های فعال داخلی اقدام می‌کند و سپس در مرحله دوم، با همکاری ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی، حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، پس از ارزیابی و مشخص‌سازی مجموعه‌های داخلی توانمند و با هدف حمایت از توسعه تولید ملی و جلوگیری از خروج ارز، معرفی آن‌ها به شرکت های بهره‌بردار نهایی در صنعت حمل و نقل، صورت خواهد پذیرفت.

شرکت‌های دارای محصول و همچنین شرکت‌هایی که توان فنی تولید این محصول را دارند، می‌توانند برای ثبت نام در این طرح مشارکت کنند.

 

*** جزئیات فراخوان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در پایان فرخوان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آمده است:

علاقه مندان می‌توانند برای اطلاع از جزئیات این طرح به سایت ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری به آدرس http://pam.isti.ir/ مراجعه کنند.

شرکت های واجد شرایط تا تاریخ ۲۰ شهریور ماه سال جاری برای ثبت نام در این طرح فرصت دارند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید