کد خبر:208248
پ
وزارت اقتصاد
در گزارش عملکرد یک ساله معاونت نظارت مالی و خزانه داری وزارت اقتصاد منتشر شد

انتشار ۸۲ هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی

مرکز اطلاع رسانی وزارت اقتصاد در گزارش عملکرد یک ساله معاونت نظارت مالی و خزانه داری این وزارتخانه از انتشار ۸۲ هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی خبر داد.

مرکز اطلاع رسانی وزارت اقتصاد در گزارش عملکرد یک ساله معاونت نظارت مالی و خزانه داری این وزارتخانه از انتشار ۸۲ هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی خبر داد.

 

*** اوراق مالی اسلامی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت امور اقتصادی و دارایی، طی گزارشی به مناسبت هفته دولت، قسمت اول عملکرد یک ساله معاونت نظارت مالی و خزانه داری این وزارتخانه را منتشر کرد.

در این گزارش آمده است:

معاونت نظارت مالی و خزانه داری وزارت اقتصاد در سال ۱۳۹۸ مجموعاً ۸۲ هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی شامل۴۰ هزار میلیارد تومان اوراق نقدی و ۴۲ هزار میلیارد تومان اوراق غیر نقدی منتشر کرده است.

 

*** تهاتر بدهی‌ها و مطالبات دولت

 

در این گزارش علاوه بر آمار اوراق مالی اسلامی پیرامون تهاتر بدهی‌ها و مطالبات دولت نیز آمده است:

در طول سال ۱۳۹۸، معادل ۱۳۱ هزار و ۳۵۸ میلیارد ریال تهاتر بدهی‌ها و مطالبات دولت از طریق صدور اوراق تسویه نوع اول و دوم صورت گرفته است.

تهاتر بدهی‌ها و مطالبات دولت به مبلغ ۲۸ هزار و ۴۴۰ میلیارد ریال، بخشی دیگر از اقدامات معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور در سال ۱۳۹۸ است.

 

*** حقوق و مزایای کارمندان دولت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس این گزارش خزانه‌داری کل کشور، حقوق و مزایای مستمر حدود دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از کارمندان رسمی، پیمانی و قراردادی دولت را از طریق سیستم پایای بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به صورت مستقیم و هم‌زمان پرداخت می‌کند.

 

صنعت حسابداری و مالی

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید