کد خبر:207351
پ
اسلامی
وزیر راه و شهرسازی:

۶۵ هزار دستگاه کامیون فرسوده تا سه سال دیگر نوسازی می‌شود

وزیر راه و شهرسازی از نوسازی ۶۵ هزار دستگاه کامیون فرسوده تا سه سال دیگر خبر داد.

وزیر راه و شهرسازی از نوسازی ۶۵ هزار دستگاه کامیون فرسوده تا سه سال دیگر خبر داد.

 

*** نوسازی کامیون فرسوده

 

به گزارش خبرپگزاری صنایع، محمد اسلامی در مراسم امضای قرارداد نوسازی هزار دستگاه ناوگان حمل و نقل کالای برون شهری بین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، اظهار داشت:

خدا را شاکریم که اکنون گامی دیگر را برای نوسازی ناوگان حمل و نقل بخش کالا در سال جهش تولید بر می‌داریم.

 

وی با بیان اینکه اگر ساز و کارهای قبلی به هر دلیلی دچار مشکلاتی شده است نباید وقت را تلف کنیم، افزود:

لازم است با درک واقعیت های فعلی شرایط را تغییر دهیم، از سال ۷۸ تاکنون ۲۰ هزار دستگاه کامیون نوسازی شده است اما اکنون گام بزرگ دیگری بر می‌داریم که بر مبنای آن ۶۵ هزار دستگاه کامیون در بخش کالا تا سه سال دیگر نوسازی می‌شود.

شرکت سازنده ناوگان کامیون متعهد است در سال ۹۹ بیش از دو هزار دستگاه ناوگان تحویل دهد و قرارداد با ایران خودرو دیزل از سال ۹۸ پایه‌گذاری شده است.

 

اسلامی درباره جزییات این قرارداد، گفت:

این قرارداد با همت شرکت ایران ‌خودرو دیزل، بانک توسعه تعاون و سازمان راهداری عملی خواهد شد و کامیونی به متقاضیان تحویل خواهد شد که قوای محرکه مطلوب و مورد علاقه رانندگان است.

 

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در قراردادی که اکنون بسته شد، نوسازی هزار دستگاه در دستور کار قرار گرفت، خاطرنشان کرد:

این قرارداد ظرفیت نوسازی تا سقف پنج هزار دستگاه را نیز دارد، یک برنامه سه ‌ساله را برای نوسازی ۶۵ هزار دستگاه طی می‌کنیم، در این برنامه فرض کرده‌ایم که خودروهای بالای ۶۰ سال تا ۴۰ سال را پوشش دهیم.

این طرح را با توجه به ساز و کاری که از منابع تبصره ۱۸، منابع داخلی سازمان راهداری و ماده ۱۲ قانون که در جهت تکالیف وزارت نفت است، دنبال می‌کنیم، همچنین این طرح کمک می‌کند که متقاضیان با یک پیش ‌پرداخت حداقلی و متوسط، وارد فرآیند نوسازی شوند.

 

*** روان‌سازی تسهیلات 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر راه و شهرسازی در این مراسم که در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی ضمن ابراز امیدواری برای اینکه تولید و تحویل به‌ موقع حرکت نوسازی ناوگان حمل و نقل در یک بازه سه ساله محقق شود، اظهار داشت:

بانک‌ها باید روند تسهیلات را روان‌سازی کنند تا این فرآیند با حداقل زمان عملیاتی شود تا با استفاده از ظرفیت صنعتی و تکنولوژی داخل بتوانیم کامیون‌های مطلوبی را برای تقویت ناوگان حمل و نقل، کیفیت بخشی و بهره‌وری در حمل و نقل و ده‌ها دستاورد دیگر عرضه و در اختیار مردم قرار دهیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول