کد خبر:207281
پ
مخزن CNG
معاون مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی:

امکان تولید روزانه هزار مخزن CNG در کشور

معاون مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی از امکان تولید روزانه هزار مخزن CNG در کشور خبر داد.

معاون مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی از امکان تولید روزانه هزار مخزن CNG در کشور خبر داد.

 

*** تولید روزانه هزار مخزن CNG 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حمید قاسمی ده‌چشمه در خصوص اجرای طرح تبدیل رایگان خودروهای عمومی به دوگانه سوز، اظهار کرد:

این طرح موجب احیای کارخانه‌های تولید مخزن CNG در کشور شده که پیش از این ورشکسته و تعطیل شده بودند.

پس از رها کردن موضوع توسعه صنعت CNG و نزدیک شدن قیمت عرضه بنزین و سوخت CNG در میانه دهه ۹۰ شمسی و استفاده نشدن از ابزارهای مشوق در این بخش، طی سال‌های گذشته، شاهد افت تقاضا برای استفاده از سوخت پاک در کشور بودیم و از سوی دیگر، بخشی از تقاضای موجود نیز با استفاده از مخازن وارداتی پاسخ داده می‌شد.

بر این اساس عملا تا میانه سال ۹۸ از ۱۰ مخزن‌ساز داخلی، فقط ۲ مخزن‌ساز، فعال باقی مانده و بقیه ورشکست شده و فعالیت خود را تعطیل کرده بودند.

 

*** تولید داخلی مخازن CNG

 

قاسمی با اشاره به اینکه ورود دوباره دولت به رونق صنعت CNG و اجرای طرح رایگان تبدیل خودروهای بنزین سوز به دوگانه سوز، موجب بازگشت رونق به تولید داخلی مخازن CNG شده است، گفت:

با گذشت ۳ ماه از رونمایی از سامانه gcr.niopdc.ir و ثبت درخواست بیش از ۹۵ هزار خودرو برای تبدیل رایگان به دوگانه سوز، ۶ کارخانه ساخت مخزن CNG در کشور فعال شده اند.

یکی از مزایای طرح تبدیل رایگان خودروها به دوگانه سوز، بحث اشتغال‌زایی است که هم اکنون ۶ کارخانه داخلی هر کدام با هزار نفر ظرفیت اشتغال‌زایی در مدار تولید قرار گرفته اند که بر این اساس، روزانه می‌توانیم ۱۰۰۰ مخزن در کشور تولید کنیم و این ظرفیت هم‌ اکنون فعال است.

 

*** ورشکست شدن کارخانه‌های تولید مخزن CNG

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به ورشکست شدن کارخانه‌های تولید مخزن CNG در طی سال‌های گذشته، گفت:

۴ کارخانه از کارخانه‌های ورشکست شده، احیا شده‌اند و یک کارخانه غیرفعال ساخت مخزن هم داریم که آن هم در آینده‌ای نزدیک فعال می‌شود و به مدار تولید و بهره برداری می آید.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + شانزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول