کد خبر:206791
پ
موسوی
نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس:

تعیین تکلیف چشم‌انداز کارخانه هفت‌ تپه ظرف ۱۵ روز آینده

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس از تعیین تکلیف چشم‌انداز کارخانه هفت ‌تپه ظرف ۱۵ روز آینده خبر داد.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس از تعیین تکلیف چشم‌انداز کارخانه هفت ‌تپه ظرف ۱۵ روز آینده خبر داد.

 

*** تعیین تکلیف کارخانه هفت ‌تپه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سید نظام‌الدین موسوی به تشریح جلسه مشترک نمایندگان مجلس و وزیر اقتصاد با کارگران کارخانه هفت‌تپه اشاره کرد و اظهار داشت:

وزیر اقتصاد باید در ۱۵روز آینده مشخص کند که برای چشم‌انداز و افق شرکت هفت‌تپه چه تصمیمی می‌خواهد بگیرد.

مسئله اصلی که برای هفت‌تپه وجود دارد و هنوز هم حل و فصل نشده بحث اهلیت مالک این کارخانه است که نهادهای نظارتی نظر مثبتی بر اهلیت مالک فعلی هفت تپه ندارند و آن را فاقد اهلیت می‌دانند و این موضوع هم به این دلیل بوده که از زمانی که کارخانه تحویل این فرد داده شده با مشکلات اساسی روبه رو شده است.

حقوق کارگران و مطالباتشان هم به تعویق می‌افتد و مهم‌ترین عنصر کارخانه که تولید بوده نیز به شدت افول کرده است به سبب همین دلایل مالک فعلی را فاقد اهلیت می‌دانیم.

 

*** تصمیم وزیر اقتصاد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس درخصوص جلسه هفته گذشته نمایندگان مجلس، مسئولان دولتی و کارگران هفت‌تپه، بیان کرد:

در جلسه هفته گذشته که رییس سازمان خصوصی‌سازی حضور داشتند از میان صحبت‌هایشان برداشت می‌شد که خودشان توان تصمیم‌گیری درباره تعیین تکلیف این موضوع را ندارند، به همین دلیل از وزیر اقتصاد دعوت شد تا در این جلسه حضور پیدا کنند و ایشان نیز آمدند و مطالبات را شنیدند و دراین‌باره هم صحبت‌هایی را کردند و البته حرف‌های نمایندگان و دکتر نیکزاد هم مطرح شد.

نهایتا قرار بر این شد که طی روزهای آینده نمایندگانی از جانب وزیر اقتصاد، دیوان محاسبات، سازمان بازرسی و همچنین نمایندگان مجلس جلساتی به صورت کارشناسی تشکیل بدهند و نتایج این جلسات ارائه شود.

بر این اساس وزیر اقتصاد باید در ۱۵ روز آینده مشخص کند که برای چشم انداز و افق شرکت هفت‌تپه چه تصمیمی می‌خواهد بگیرد.

همچنین باید گفت که در رابطه با نحوه خلع ید مالک و اداره کارخانه می‌بایست تصمیم بگیرند و اگر این کار صورت بپذیرد روال قانونی واگذاری را ادامه خواهیم داد در غیر اینصورت مجلس از ابزارهای قانونی و حقوقی در این زمینه استفاده خواهد کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول