کد خبر:206880
پ
نوبخت
رییس سازمان برنامه و بودجه:

تحویل ۲۰ هزار واحد مسکونی در مناطق محروم

رییس سازمان برنامه و بودجه از دستور کار دولت برای تحویل ۲۰ هزار واحد مسکونی در مناطق محروم خبر داد. 

رییس سازمان برنامه و بودجه از دستور کار دولت برای تحویل ۲۰ هزار واحد مسکونی در مناطق محروم خبر داد. 

 

*** ساخت واحد مسکونی 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمدباقر نوبخت درباره طرح‌های در دستور کار برای استان‌ها و مناطق محروم، تصریح کرد:

در استان‌ها طرح‌هایی را مشخص کرده‌ایم که از منابع دولتی به چه میزان استفاده خواهند کرد البته چارت مصارف از تسهیلات بانکی و بخش خصوصی را هم مشخص کرده‌ایم.

در بحث مسکن، ساخت واحد مسکونی محرومین با متراژ ۶۰ متر در دستور کار بود که تاکنون ۲۰ هزار کلید به محروم نشینان تحویل داده شده است، بنیاد مسکن، کمیته امداد امام خمینی (ره) و همچنین سازمان برنامه و بودجه هم برای تهیه این مسکن‌ها در تلاش هستند، مسکن باید جایی برای زندگی باشد نه به عنوان کالای سرمایه در نظر گرفته شود.

 

*** شرمنده مردم هستیم

 

وی درباره ارز ۴۲۰۰ تومان که دو سال از وارد کردن آن به بازار می‌گذرد، افزود:

دولت از اخذ مابه التفاوت ریالی ارز دولتی صرف نظر کرد تا بتواند بازار را کنترل کند.

نمی‌توانیم سختی‌ها را به طور واضح بیان کنیم، اما تلاش می‌کنیم که شرمنده مردم نشویم، همکاران دولتی دوران سخت و غیر رفاه کشور را تجربه کرده‌اند، شرمنده مردم هستیم که آن طور که باید طبق برنامه پیش نرفتیم.

دولت در میان گود ایستاده است، در تمام موارد دولت متولی دارد به طور مثال متولی کشاورزی، وزیر جهاد کشاورزی است و صنعت نیز متولی خود را دارد، اما بازرگانی ما هنوز نتوانسته است برای خود متولی خاصی را مشخص کند، با مجلس قبلی تا حدودی توافق کرده بودیم، اکنون این موضوع دچار مشکل شده است.

 

نوبخت با اشاره به پیش‌بینی یک و نیم میلیون بشکه نفت در سال ۹۹، بیان کرد:

پیش‌بینی‌ها مشخص کرده بود که برخی از کشور‌ها می‌توانند از ما نفت خریداری کنند، طرحی که تحت عنوان طرح گشایش اقتصادی از آن نام برده می‌شود را هنوز به طور رسانه‌ای و دقیق مطرح نکرده‌ایم و از نمایندگان مجلس هم خواسته‌ایم که فعلا راجع مباحث مطرح شده در جلسات مصاحبه و اظهار نظری نداشته باشند که اذهان عمومی دچار سردرگمی شوند.

 

رییس سازمان برنامه و بودجه با توجه به اینکه در حوزه تجارت و فروش نفت که می‌توانستیم موفق‌تر حضور داشته باشیم، خاطرنشان کرد:

در جلسه سران قوا مواردی مطرح و برای تایید رهبری به ایشان مراجعه شد، رهبری فرمودند اگر سه قوه موافق باشند می‌توانند اجرا کنند.

 

*** تحریم‌های موجود 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس سازمان برنامه و بودجه در پایان در رسانه ملی پیرامون تحریم‌های موجود هم‌زمان با سال پایان دولت، اظهار داشت:

سال پایانی دولت هم زمان با اتفاقاتی بی‌سابقه و کم نظیر مانند تحریم‌ها مواجه شده است، تفاوت تحریم‌های پیش از این موضوع نفت در برابر غذا بود، در تحریم‌های جدید حتی اجازه فروش نفت برای تهیه غذا هم برای ما امکان پذیر نبود، حال با این فشار به ورود ویروس کرونا هم برخوردیم، اما با این تفاسیر در این سال پایانی باید جمع‌بندی کنیم منابع دولت تقلیل پیدا کرده و ما باید با برنامه‌ریزی هزینه‌های خود را مدیریت کنیم.

دولت‌های استعمارگر و ظالم در برابر ایران قصد متوقف سازی توسعه و تولید در کشور را داشتند که خوشبختانه شکست خوردند، شما در استان‌ها چرخش چرخ توسعه را شاهدید، ۲ میلیون اشتغال در طرح‌های عمرانی وجود دارد که به طور مداوم در حال افتتاح طرح‌ها هستیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول