کد خبر:207247
پ
افزایش ۲۱ درصدی تولیدات خودرویی کشور
اداره کل صنایع حمل و نقل وزارت صنعت اعلام کرد

افزایش ۲۱ درصدی تولیدات خودرو کشور در ۵ ماهه نخست سال ۹۹

براساس آمار ارائه شده از اداره کل صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، تولیدات خودرو کشور در ۵ ماهه نخست سال ۹۹ با افزایش ۲۱ درصدی همراه بوده است.

براساس آمار ارائه شده از اداره کل صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، تولیدات خودرو کشور در ۵ ماهه نخست سال ۹۹ با افزایش ۲۱ درصدی همراه بوده است.

 

*** تولیدات خودرو

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، تولید و تحویل تجمعی خودروهای تولیدی شرکت‌های ایران خودرو و سایپا تا ۳۰ مرداد ماه سال ۹۹ منتشر شد که نشان از افزایش ۲۱ درصدی کل تولیدات خودروی در ۵ ماهه نخست سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ دارد.

بنابراین آمار ارائه شده از سوی اداره کل صنایع حمل و نقل وزارت صنعت از ابتدای سال ۹۹ تا ۳۰ مردادماه، کل تولید تجمعی دو شرکت ایران خودرو و سایپا، ۳۶۰ هزار و ۵۹۹ دستگاه بوده که در مقایسه با تولید ۲۹۸ هزار و ۳۰۷ دستگاه خودرو در سال ۹۸، افزایش ۲۱ درصدی در تولید ثبت شده است.

 

*** تعداد خودروهای تحویلی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، طبق این گزارش تعداد خودروهای تحویلی دو شرکت بزرگ خودروسازی در مجموع ۲۸۶ هزار و ۳۶۳ دستگاه بوده که در مقایسه با تعداد ۲۶۳ هزار و ۵۳۷ خودروی تحویلی، افزایش ۹ درصدی حاصل شده است.

در ۵ ماه نخست سال ۹۹، همچنین تعداد تحویلی تعهدات جاری با ۳۴ هزار و ۱۴۸ دستگاه رشد ۲۳۹ درصدی در این بخش را ثبت نموده است، همچنین از کاهش ۱۳ درصدی موجودی کل خودروهای تجاری در پارکینگ فروش و کاهش ۲۸ درصدی خودروهای ناقص در ۵ ماهه نخست سال ۹۹ در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸ اشاره شده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول