کد خبر:206979
پ
آزادراه لامرد به پارسیان
با سرمایه‌گذاری ایمیدرو:

احداث آزادراه لامرد به پارسیان در جنوب غرب کشور عملیاتی می‌شود

برنامه احداث آزادراه لامرد به پارسیان با سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیارد تومانی ایمیدرو و مشارکت سایر سرمایه‌گذاران در جنوب غرب کشور عملیاتی می‌شود.

برنامه احداث آزادراه لامرد به پارسیان با سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیارد تومانی ایمیدرو و مشارکت سایر سرمایه‌گذاران در جنوب غرب کشور عملیاتی می‌شود.

 

*** احداث آزادراه لامرد به پارسیان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، احداث آزادراه لامرد به پارسیان عملیاتی می‌شود.

پانزدهم اسفند ماه سال ۹۱ کلنگ احداث بزرگراه لامرد پارسیان استان هرمزگان نیز به زمین زده شد و تکمیل پروژه فوق در آن برهه زمانی به سرانجام نرسید.

اکنون پس از سال‌ها با اهتمام به وجود آمده در احداث این پروژه و معرفی سرمایه گذاران، عملیات اجرایی این کریدور آغاز می‌شود.

بزرگراه در حال ساخت لامرد پارسیان هرمزگان علاوه بر اینکه فارس را به دریا نزدیک‌تر و وصل می‌کند به عنوان یک مسیر راهبردی ملی نیز محسوب می‌شود.

 

*** یکی از طرح‌های مهم دولت دوزادهم

 

این جاده به طول ۴۰ کیلومتر یکی از طرح‌های مهم ایمیدرو در حوزه زیرساخت است که وزیر راه و شهرسازی و رییس هیئت عامل ایمیدرو در اجرای آن مصمم هستند.

همچنین احداث این آزادراه یکی از طرح‌های مهم دولت دوزادهم محسوب می‌شود و مورد تاکید رییس دولت است.

پیش از این رئیس جمهور در آیین بهره برداری از ترمینال جدید فرودگاه لامرد، اعلام کرده بود:

وزیر راه و شهرسازی قول دادند عملیات اجرایی آزادراه لامرد به پارسیان را نیز به زودی و در ماه‌های آینده آغاز کنند که تحول بسیار خوبی برای استان و منطقه پارسیان و لامرد خواهد بود.

 

*** یک پروژه استراتژیک و بسیار تعیین‌کننده

 

عضو کمیسیون انرژی مجلس در دیدار با رییس هیئت عامل ایمیدرو ضمن تقدیر از تصمیم راهبردی این سازمان به‌منظور احداث آزادراه لامرد – پارسیان، اظهار داشت:

این محور استراتژیک که کریدور ارتباطی جدید جنوب غرب کشور به سمت مرکز به شمار رفته و استان فارس را به آب‌های آزاد متصل می‌کند، به دلیل تأمین نشدن منابع مالی چندین سال است که متوقف شده بود.

خوشبختانه با هماهنگی‌های بعمل‌آمده بین مجموعه‌های ایمیدرو، وزارت راه و شستا که عهده‌دار تأمین مالی این پروژه شدند، احداث این مسیر استراتژیک از سر گرفته خواهد شد.

 

سیدموسی موسوی افزود:

جاده فوق حلقه اتصال دو منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی‌بر لامرد در استان فارس و پارسیان در استان هرمزگان است که در صادرات محصول و واردات تجهیزات و مواد اولیه نقش تعیین‌کننده‌ای ایفا خواهد کرد.

نماینده مردم لامرد و مهر در خانه ملت معتقد است احداث جاده‌های شریانی زیرساخت توسعه در هر منطقه‌ای به شمار رفته و اجرای محور یادشده سبب عمران، آبادانی و شکوفایی ظرفیت‌های جنوب غرب کشور و استان‌های فارس و هرمزگان خواهد شد.

به دلیل استقرار آلومینیوم جنوب و سایر صنایع منطقه ازجمله پالایشگاه پارسیان، اتان‌زدایی و …، احداث این مسیر موجب کاهش هزینه‌های سوخت و صادرات و واردات شده و از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

رییس مجمع نمایندگان فارس با تأکید بر اینکه محور لامرد – پارسیان یک پروژه استراتژیک و بسیار تعیین‌کننده است، گفت:

ایمیدرو با دید کلان و راهبردی به این پروژه ورود کرد و اجرای آن باعث می‌شود فاصله لامرد تا دریا به ۴۰ کیلومتر کاهش یابد که نقشی مهم در جلب نظر سایر سرمایه‌گذاران جهت حضور در منطقه ویژه اقتصادی لامرد خواهد داشت.

 

*** سرمایه‌گذاران آزادراه لامرد به پارسیان 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو کمیسیون انرژی مجلس در پایان ضمن تمجید از اقدامات راهبردی ایمیدرو در شکستن یخ توقف آزادراه لامرد – پارسیان، اظهار داشت:

سرمایه‌گذاری ایمیدرو در ساخت این پروژه ملی، نقطه عطف شکستن یخ توقف آزادراه مذکور شد و طی نشست با وزیر راه، معاون وزیر صنعت و سایر مسئولان مرتبط، مقرر شد ایمیدرو با تأمین ۵۰ درصد هزینه، وزارت راه و شهرسازی ۳۰ درصد و شستا با ۲۰ درصد سرمایه‌گذاری، این پروژه را اجرا کنند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول