کد خبر:206903
پ
لاستیک+تایر
مجری طرح توزیع سیستمی تایر خودرو:

توزیع سیستمی و سامانه‌ای تایر خودرو‌های سواری

مجری طرح توزیع سیستمی تایر خودرو از توزیع سیستمی و سامانه‌ای تایر خودرو‌های سواری در صورت همکاری تولیدکننده‌ها از اول شهریورماه خبر داد.

مجری طرح توزیع سیستمی تایر خودرو از توزیع سیستمی و سامانه‌ای تایر خودرو‌های سواری در صورت همکاری تولیدکننده‌ها از اول شهریورماه خبر داد.

 

*** توزیع سیستمی تایر خودرو

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رسول جمشیدی در خصوص سامانه توزیع سیستمی تایر‌های خودرو‌های سواری، اظهار داشت:

سامانه توزیع سیستمی تایر‌های خودرو‌های سواری باید پیش از این اجرا می‌شد، اما متاسفانه به دلیل همکاری نکردن بعضی از تولید کننده‌ها تاکنون موفق به اجرایی آن نشده‌ایم.

طبق مصوبه تنظیم بازار، تمام تولیدکنندگان داخلی باید میزان تولید خود را در سامانه جامع تجارت ثبت کنند و فقط می‌توانند بخش کوچکی از تولیدات خود را به عنوان گارانتی و یا فروش شرکتی نزد خود نگه دارند، اما تاکنون بعضی تولیدکننده‌ها این کار را به درستی انجام نداده و باعث به تعویق افتادن اجرای این طرح شده اند.

درحال حاضر با برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است از ابتدای شهریور، همه تولیدکننده‌ها میزان واقعی تولیدات خود را در سامانه جامع تجارت ثبت کنند و پس از آن توزیع تایر خودرو‌های سواری سیستمی شده است و معاملات آن باید قابل رصد و پیگیری باشد.

 

*** خرید مواد اولیه تولیدکنندگان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مجری طرح توزیع سیستمی تایر خودرو در پایان پیرامون اقدام وزارت صنعت در این خصوص، بیان کرد:

وزارت صنعت، فرآیندی را ایجاد کرده است که بر اساس آن ثبت سفارش و تایید سفارش برای خرید مواد اولیه تولیدکنندگان بر اساس میزان تولید و فروش واحد تولیدی آن‌ها انجام می‌شود.

با اجرای این طرح قطعاً شرکت‌های تولیدی هم که بعضاً همکاری نکرده و تاکنون درصد کمی از تولیدات خود را اظهار کرده‌اند اجباراً در سامانه تولیدات خود را ثبت خواهند کرد و طرح توزیع سیستمی تایر خودرو‌های سواری اجرا خواهد شد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 8 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول