کد خبر:206736
پ
ایران در زمره ۵ تولید کننده کربنات سدیم در جهان
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

ایران در زمره ۵ تولیدکننده کربنات سدیم در جهان

با بهره‌برداری از پروژه تولید کربنات سدیم در سال ۹۹، ایران در جمع پنج تولیدکننده این ماده شیمیایی در جهان قرار گرفته است.

با بهره‌برداری از پروژه تولید کربنات سدیم در سال ۹۹، ایران در جمع پنج تولیدکننده این ماده شیمیایی در جهان قرار گرفته است.

 

*** تولیدکننده کربنات سدیم

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، از راه‌اندازی طرح تولید کربنات سدیم در استان فارس به عنوان یکی از دستاوردهای اجرای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در سطح استانی نام برده شده که با اجرای آن ایران در زمره ۵ کشور تولیدکننده کربنات سدیم در جهان قرار گرفته است.

استان فارس در سال ۹۸ در زمینه تولید کربنات‌سدیم با ظرفیت بیش از یک میلیون تن به عنوان یکی از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استانی اقدام نمود.

با بهره‌برداری رسیدن این پروژه در سال ۹۹ توسط رییس جمهوری، ایران در جمع پنج تولید کننده کربنات‌سدیم در جهان قرار گرفته است.

پیش از این صنایع شیمیایی تولید چسب، جوش شیرین، مواد شوینده و بهداشتی و صنایع شیشه و سرامیک در کشور نیاز خود به کربنات سدیم را با قیمت‌های بالا از خارج تامین می‌کردند.

 

*** اجرای پروژه تولید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، با توجه به در دسترس بودن و همچنین ارزان بودن مواد اولیه این صنعت شامل سنگ آهک و سنگ نمک، اجرای پروژه تولید کربنات‌سدیم در استان فارس در دستور کار قرار گرفت.

این صنعت با ارزش افزوده بالا و اشتغال‌زایی در کشور مطرح بوده و ماشین‌آلات و تجهیزات مورد نیاز آن برای راه‌اندازی داخلی‌سازی شده است.

طرح تولید کربنات کلسیم از معادن آهک و نمک استان بوشهر نیز در قالب یک پروِژه اقتصاد مقاومتی در سال ۹۹ در حال انجام است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید