کد خبر:206688
پ
مهرداد جمال ارونقی معاون فنی و امور گمرکی گمرک
معاون فنی و امور گمرکی گمرگ ایران خبر داد

درب‌های گمرکات و بنادر برای خروج خودروهای دپو شده باز شد

معاون فنی گمرگ، از باز شدن قفل کالاهای گروه ۴ برای گروه خودرو و باز شدن درب‌های گمرکات و بنادر برای خروج خودروهای دپو شده خبر داد.

معاون فنی گمرگ، از باز شدن قفل کالاهای گروه ۴ برای گروه خودرو و باز شدن درب‌های گمرکات و بنادر برای خروج خودروهای دپو شده خبر داد.

 

***  وضعیت کالاهای گروه ۴ در گمرکات

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مهرداد جمال ارونقی در خصوص آخرین وضعیت کالاهای گروه ۴ و خودروهای موجود در بنادر و گمرکات کشور، اظهار داشت:

با توجه به اینکه مهلت اظهار کالاهای مشمول گروه چهارم کالایی مصوبه مربوطه تا پایان سال ۹۸ بوده, امکان اظهار کالاهای مورد نظر از محل مصوبه ابلاغی امسال امکانپذیر نیست، با این وجود مورد اشاره شده از سوی دفتر واردات بخشنامه شده تا در صورت ارائه هر گونه مکاتبه، مدارک، مستندات و ثبت سفارش جهت اظهار کالا، هماهنگی لازم قبل از هرگونه اقدام با آن دفتر به عمل آید.

اظهار خودروهای سواری نیز در حال حاضر صرفا با رعایت مفاد مصوبه ۲۹ بهمن ۹۸ هیأت وزیران و بررسی دقیق شرایط اعلام شده، اخذ مجوزهای قانونی و مقرراتی و رعایت سایر مقررات میسر خواهد بود.

 

وی در ادامه اضافه کرد:

برای اظهار خودروهای حائز شرایط به گمرک، قفل مربوط به کالای گروه ۴ غیرفعال شده ولی این امر به منزله عدم کنترل مشخصات اظهارنامه گمرکی با مندرجات ثبت سفارش معتبر صادره نیست چرا که پارامترهای اظهارنامه و ثبت سفارش، به صورت سیستمی کنترل می شوند و در صورت وجود هرگونه مغایرت، از اظهار کالا توسط گمرک جلوگیری به عمل می آید.

 

*** آخرین فرصت برای ترخیص کالا از گمرکات

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون گمرک ایران در پایان، تأکید کرد:

باید توجه داشت ترخیص کلیه کالاهای تجاری دارای ثبت سفارش معتبر اعم از گروه ۴ و خودرو، منوط به اخذ و ارائه کد رهگیری بانک و رعایت کلیه قوانین و مقررات مربوطه از جمله ارائه مجوزهای قانونی و مقرراتی لازم است که این امر به تمامی گمرکات کشور ابلاغ شده است.

مهلت ترخیص بخشی از خودروهای دپو شده و کالاهای گروه چهارم در گمرکات اجرایی کشور که با توجه به کاهش عملکرد دستگاه های اجرایی ناشی از شیوع کرونا و برخی مشکلات اجرایی فرآیند ثبت سفارش و ترخیص کالاها توسط هیئت وزیران تمدید شده بود در تاریخ ۲۶ شهریور امسال به اتمام می رسد که لازم است صاحبان کالاهای حائز شرایط در اسرع وقت نسبت به انجام تشریفات گمرکی و ترخیص کالاهای خود با رعایت قوانین و مقررات مربوطه اقدام کنند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + سیزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول