کد خبر:206544
پ
وزیر جهاد کشاورزی
وزیر جهاد کشاورزی:

تخصیص ارز صادرات محصولات کشاورزی برای تامین نهاده‌ها

وزیر جهاد کشاورزی معتقد است ارز حاصل از صادرات محصولات کشاورزی بهتر است برای تامین نهاده‌های مورد نیاز بخش کشاورزی استفاده شود.

وزیر جهاد کشاورزی معتقد است ارز حاصل از صادرات محصولات کشاورزی بهتر است برای تامین نهاده‌های مورد نیاز بخش کشاورزی استفاده شود.

 

*** توسعه کشت قراردادی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، کاظم خاوازی در جلسه هم‌اندیشی با سرمایه‌گذاران بزرگ بخش خصوصی در حوزه کشاورزی در خصوص اظهار کرد:

وزارت جهادکشاورزی برای رفع بسیاری از مشکلات بخش‌کشاورزی نیازمند ارتباط مستمر با بخش خصوصی است.

با توجه به وابستگی کشور به واردات نهاده‌هایی مانند دانه ذرت، کنجاله سویا و جو، با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی می‌توانیم از طریق کشت فراسرزمینی، کالاهای یادشده را تامین کنیم.

 

خاوازی با اشاره به ضرورت‌های توسعه کشت قراردادی، بیان کرد:

از طریق کشت قراردادی می‌توانیم توسعه کشت دانه‌های روغنی را در کشور اجرایی کنیم و تولید این دانه‌ها می‌تواند در تامین نهاده‌های دامی مانند کنجاله سویا و جو و کاهش وابستگی کشور به واردات این محصولات راه‌گشا باشد.

کشاورزی قراردادی می‌تواند بخش قابل ملاحظه‌ای از مشکلات بخش‌کشاورزی را مرتفع کند.

مراکز مهندسی و آزمایشگاهی وزارت جهادکشاورزی آمادگی دارند تا در اختیار سرمایه‌گذاران بخش‌کشاورزی در زمینه‎کشاورزی قراردادی قرار گیرند.

 

*** بازگشت ارز صادرات محصولات کشاورزی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر جهادکشاورزی در رابطه با بازگشت ارز صادرات محصولات‌کشاورزی، تصریح کرد:

ارز حاصل از صادرات محصولات‌کشاورزی به جای استفاده در سایر بخش‌ها بهتر است برای تامین نهاده‌های مورد نیاز بخش‌کشاورزی استفاده شود و با همکاری بخش خصوصی شرایط‌کشاورزی به نحو مطلوب پیش رود و مشکلات و موانع تولید و صادرات بخش‌کشاورزی از میان برداشته شود.

در این جلسه، مدیران شرکت‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه‌کشاورزی، موانع و مشکلات بخش تولید، زنجیره‌های ارزش، صادرات محصولات کشاورزی و سرمایه‌گذاری در این بخش را با وزیر جهادکشاورزی و معاونین این وزارتخانه مطرح کردند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 17 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول