کد خبر:206091
پ
روحانی
رییس جمهور:

عزاداری محرم با رعایت اصول بهداشتی و باشکوه همیشگی برگزار خواهد شد

رییس جمهور از برگزاری مراسم عزاداری محرم با رعایت اصول بهداشتی و باشکوه همیشگی خبر داد.

رییس جمهور از برگزاری مراسم عزاداری محرم با رعایت اصول بهداشتی و باشکوه همیشگی خبر داد.

 

*** مکتب امام حسین (ع)

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حسن روحانی در جلسه ۲۹ مرداد هیئت دولت، اظهار داشت:

ماه محرم برای ما یک مدرسه گسترده و بزرگ در سطح جامعه، دنیای تشیع، دنیای اسلام و حتی در سطح مناطق بزرگی از جهان است که همه از این مدرسه بزرگ درس‌آموزی می‌کنند، البته خود امام حسین (ع) از آغاز حرکت خود به همه نشان داد که چه راهی را انتخاب کرده است.

امام حسین (ع) شبی که فردای آن عازم عراق و کربلا بود فرمود: هرکس که آماده است تا جان خود را فدا کند و هرکس مشتاق لقاء پروردگار است، می‌تواند فردا همراه ما حرکت کند.

 

وی در ادامه افزود:

بیان ابی‌عبدالله‌الحسین (ع) به همه ما، نسل ما و نسل جوان ما همین است که هرکس آماده عشق‌بازی و فداکاری است، کاروان در حال حرکت است و مقصد آن هم روشن است.

در همین کاروان وقتی اخباری به امام حسین (ع) رسید که برای بعضی دلسردکننده بود، امام آن خطبه معروف را بیان کرد که خیلی‌ها در این دنیا هستند که متأسفانه بنده‌ی قدرت، مقام و ثروت هستند و وقتی روز امتحان فرا می‌رسد، کسانی که به زبان می‌گفتند دین‌دار هستیم مشخص می‌شوند و تعداد دین‌داران واقعی کاهش می‌یابد.

این درس از امام حسین(ع) به ما می‌گوید که خود را برای روز سختی و امتحان آماده کنید که زندگی دارای فراز و نشیب است و هر امتی نیز روزهای سختی در پیش رو دارد و جوهره انسان‌ها در روزهای سخت معین می‌شود.

 

*** برگزاری عزاداری محرم

 

روحانی به برگزاری مراسم عزاداری محرم در سال جاری همانند سال‌های گذشته اشاره و خاطر نشان کرد:

محرم سال ۹۹ همانند همه سال‌ها باید عشق خود را به خاندان رسالت و امام حسین (ع) نشان دهیم، مانند قرن‌ها که ملت ایران همیشه پرچمدار عزاداری امام حسین (ع) بوده محرم ۹۹ نیز  همین‌طور خواهد بود، البته ممکن است شکل عزاداری مقداری تغییر کند و باید اجتماعات را در حد مجاز انجام داده و همه باید دستورالعمل‌ها را مراعات کنیم.

 

وی در ادامه افزود:

یکی از‌ راه‌های عزاداری این است که در این مسیر به اهداف امام حسین (ع)  رسیده و اهداف سیدالشهدا (ع) از جمله: احترام به شریعت و دین و نیز حفظ جان خود و جامعه است را رعایت کنیم.

امیدوارم همه دستورالعمل‌های بهداشتی را مراعات ‌کنند و محرم پرشوری خواهیم داشت و فضای مجازی، صدا و سیما، رسانه‌ها، روزنامه‌ها و سایت‌ها به توان خود باید این پرچم عزا را به اهتزاز در بیاورند.

 

*** فضای جامعه باید فضای حسینی شود

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس جمهور در پایان به حسینی بودن فضای جامعه از روز اول محرم اشاره و اظهار داشت:

یکسالی بود که در ماه محرم در یکی از کشورهای آفریقایی حضور داشتم و صبح روز اول محرم دیدم که بر در همه خانه‌ها پرچم عزای امام حسین (ع) نصب شده است، اهالی آن شهر گفتند شیعیان در تمام ماه محرم این پرچم را بر در خانه‌ها می‌زنند.

پرچم عزاداری امام حسین (ع) را در دل‌ها به اهتزاز در بیاوریم و از روز جمعه که روز اول محرم است، فضای جامعه باید فضای حسینی شود و به‌گونه‌ای باشد که هرکس به جامعه ما می‌نگرد، فضای حسینی را ببیند و با همان شکوه و با رعایت اصول، عزاداری را انجام خواهیم داد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول