کد خبر:206127
پ
کوچکی نژاد
نماینده مردم رشت:

طرح سوال از رییس جمهور حق نمایندگان مجلس است

نماینده مردم رشت با استناد به ماده ۲۱۰ آیین‌نامه داخلی مجلس و اصل ۸۸ قانون اساسی طرح سوال از رییس جمهور را حق نمایندگان مجلس دانست.

نماینده مردم رشت با استناد به ماده ۲۱۰ آیین‌نامه داخلی مجلس و اصل ۸۸ قانون اساسی طرح سوال از رییس جمهور را حق نمایندگان مجلس دانست.

 

*** طرح سوال از رییس جمهور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، جبار کوچکی‌نژاد در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی نسبت به عملکرد هیئت‌ رئیسه مجلس درباره طرح سوال نمایندگان از رییس‌جمهور انتقاد کرد و گفت:

سوال ما این است، با استناد به ماده ۲۱۰ آیین‌نامه داخلی مجلس و اصل ۸۸ قانون اساسی هیئت ‌رئیسه مجلس به آیین‌نامه‌های داخلی مجلس عمل نمی‌کند و با وجود اینکه چند ماه از درخواست نمایندگان برای طرح سوال از رییس‌جمهور گذشته، اما آن را اعلام وصول نمی‌کند.

حق نمایندگان مجلس است که از رییس‌جمهور سوال کنند و قانون این اجازه را به آنان داده و با وجود اینکه مجلس دهم با دولت هماهنگ بود، طرح سوال از رییس‌جمهور در دستور کار قرار گرفت.

 

نماینده مردم رشت در مجلس، در ادامه، گفت:

نزدیک به ۲۰۰ تن از نمایندگان مجلس طرح سوال از رییس جمهوری درباره مسائل اقتصادی را امضاء و به هیئت‌ رئیسه مجلس ارائه کرده‌اند.

 

*** منتقی نشدن طرح

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، چندی پیش نایب رییس مجلس شورای اسلامی درباره طرح سوال از رییس جمهور، افزود:

این حق مسلم در قانون اساسی و آیین‌نامه داخلی مجلس به وضوح قید شده است و مجلس می‌تواند از وزرا و رییس جمهور در خصوص روند اجرایی کشور سوال کند.

در چندین جلسه درباره این موضوع بحث صورت گرفت و مقرر شد نحوه انجام این وظیفه قانونی به گونه‌ای باشد که موجب تشدید مشکلات نشود تا این وظیفه قانونی مثمرثمر واقع شود، سوال از رییس جمهور منتفی نشده است و رییس مجلس و هیئت رئیسه مقدمات این امر را فراهم می‌کنند تا به نتیجه برسد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول