کد خبر:206143
پ
گندم
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان از ۸ میلیون تن گذشت

بر اساس اعلام مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات از آغاز فصل برداشت تا ۲۹ مرداد ماه، ۸ میلیون و ۹ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان از آنان خریداری شده است.

بر اساس اعلام مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات از آغاز فصل برداشت تا ۲۹ مرداد ماه، ۸ میلیون و ۹ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان از آنان خریداری شده است.

 

*** خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس اعلام مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات، از آغاز فصل برداشت تا تاریخ ۲۹ مرداد ماه، ۸ میلیون و ۹ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان به ارزش ۲۰ هزار و ۲۳۲ میلیارد تومان خریداری و ۱۸ هزار و ۱۹۳ میلیارد تومان از بهای این محصول به گندمکاران پرداخت شده است.

بر اساس این گزارش، تاکنون استان‌های خوزستان با ۱ میلیون و ۲۰۷ هزار تن، فارس با ۹۰۷ هزار تن و گلستان با ۸۸۸ هزار تن، بیشترین میزان خرید گندم از کشاورزان را به خود اختصاص داده‌اند.

 

*** جایگاه چهارم کشور

 

با میزان خرید گندمی که تاکنون در کشور انجام شده کرمانشاه به عنوان جایگاه چهارم کشور بعد ازاستان‌های خوزستان، گلستان و فارس قرار گرفته است.

خوشبختانه در سال زراعی جاری میزان بارندگی استان کرمانشاه  ۷۲۷ میلی متر بوده و تاثیر بسزایی در تولیدات بخش کشاورزی داشته است.

 

*** قاچاق گندم

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است، در همین حال قاچاق گندم از کشور موضوعی بسیار نگران کننده است و در صورت تشدید آن، دولت مجبور به واردات این محصول خواهد شد، همچنین مبلغی که دولت در شرایط فعلی برای واردات آن باید هزینه کند تقریبا دو برابر مبلغی است که بابت خرید گندم به کشاورزان پرداخت می‌کند.

به گفته برخی از کارشناسان پایین بودن قیمت‌گندم داخلی، میل به فروش و قاچاق آن را به کشورهای همسایه افزایش داده است.

 

 

انتهای پیام///

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول