کد خبر:206247
پ
محمدرضا معتمد
عضو هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار:

تمدید مهلت رعایت حد نصاب ۵ درصد برای صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت

عضو هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار از تمدید رعایت حد نصاب ۵ درصد برای صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت تا پایان سال خبر داد.

عضو هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار از تمدید رعایت حد نصاب ۵ درصد برای صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت تا پایان سال خبر داد.

 

*** حد نصاب ۵ درصد صندوق‌های سرمایه‌گذاری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمدرضا معتمد ضمن اشاره به تازه‌ترین مصوبه سازمان بورس و اوراق بهادار، اظهار داشت:

در تازه‌ترین مصوبه سازمان بورس و اوراق بهادار صندوق‌های سرمایه ‌گذاری با درآمد ثابت تا پایان سال ۹۹ فرصت خواهند داشت تا نسبت به رعایت حدنصاب ۵ درصد سهام خود اقدام کنند.

سابق بر این طی مصوبه هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار در مرداد ماه به صندوق‌های سرمایه‌ گذاری با درآمد ثابت اعلام شده بود که تا یک ماه باید حدنصاب سهام خود را به ۵ درصد برسانند.

 

عضو هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار در پایان تاکید کرد:

در تازه‌ترین مصوبه سازمان مهلت قانونی صندوق‌های سرمایه ‌گذاری بادرآمد ثابت برای رعایت حدنصاب ۵ درصد تا پایان سال ۹۹ خواهد بود.

 

*** مصوبه سازمان بورس و اوراق بهادار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در ابلاغیه مدیریت نظارت برنهادهای مالی سازمان بورس با موضوع تعیین سقف سرمایه صندوق‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر صدور و ابطال و اعلام حداقل سرمایه لازم برای شروع و تمدید فعالیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیکوکاری خطاب به کلیه نهادهای مالی فعال در بازار اوراق بهادار اظهارشده است:

بر اساس مصوبات جلسه شماره ۴۷۲ مورخ ۱۳۹۶/۰۶/۱۵ هیئت‌مدیره این سازمان، سقف مجاز سرمایه صندوق‌های سرمایه‌ گذاری مبتنی بر صدور و ابطال و میزان حداقل سرمایه لازم برای شروع و تمدید فعالیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیکوکاری به شرح زیر اعلام می‌شود:
۱٫ سقف مجاز سرمایه صندوق‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر صدور و ابطال، بر اساس ارزش اسمی واحدهای سرمایه‌گذاری به میزان ۲۵۰ هزار میلیارد ریال تعیین می‌گردد.

لازم به ذکر است تغییر سقف واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق‌ها نسبت به سقف فعلی آن‌ها منوط به رعایت تشریفات موجود در اساسنامه و رعایت سایر قوانین و مقررات است.
۲٫ حداقل سرمایه لازم برای شروع فعالیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیکوکاری به میزان ۲۰ میلیارد ریال و حداقل سرمایه لازم برای اولین تمدید آن پس از گذشت ۳ سال از آغاز فعالیت به میزان ۵۰ میلیارد ریال تعیین می‌گردد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول