کد خبر:206223
پ
محمد رستمی
مدیر عامل هلدینگ تخصصی نیرو:

بهره‌برداری از پست برق شرقی خط ۷ متروی تهران/تامین ۸۰ درصدی تجهیزات

مدیر عامل هلدینگ تخصصی نیروی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا از بهره‌برداری پست برق شرقی خط ۷ متروی تهران خبر داد.

مدیر عامل هلدینگ تخصصی نیروی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا از بهره‌برداری پست برق شرقی خط ۷ متروی تهران خبر داد.

 

*** متروی تهران 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد رستمی در خصوص پست برق شرقی خط ۷ متروی تهران، اظهار داشت:

پروژه خط ۷ مترو تهران شامل ۳ پست HVS (پست GIS فشارقوی ۶۳ به ۲۰ کیلووات) است.

یکی از پست‌ها در قسمت شمالی خط ۷ که قسمت شمالی خط را تغذیه می‌کند است، یکی از پست‌ها در قسمت میانی خط ۷ که به صورت مشترک از خط ۳ در آینده تغذیه خواهد شد است و یکی از پست‌ها در قسمت شرقی خط ۷ که قسمت شرقی خط راه تغذیه می‌کند، است.

 

مدیر عامل هلدینگ تخصصی نیرو با بیان اینکه موقعیت پست دقیقا بر روی ایستگاه آهنگ واقع شده است، افزود:

مشکلات تملیک و معارض در این خصوص نداشته‌ایم، این پست را می‌توان جزء پروژه‌های سبز نامید، زیرا هیچ مشکل و معضل زیست‌ محیطی چه در هنگام ساخت و چه در هنگام بهره‌برداری نخواهد داشت همچنین این پست فاصله مناسب از مناطق مسکونی دارد و فضای سبز را تخریب نمی‌کند.

 

*** تامین ۸۰ درصد تجهیزات پست

 

وی با بیان اینکه طراحی و نصب و اجرا در این پست کاملا ایرانی بوده است، گفت:

در این پست‌های فشار قوی از بروزترین و بهترین وندورهای ایرانی و خارجی استفاده شده است.

در بخش ساختمانی تامین مصالح ۱۰۰ درصد ایرانی و در بخش تجهیزات بیش از ۸۰ درصد تجهیزات پست، تولید بهترین شرکت‌های داخل کشور بوده است، در این باره می‌توان به ترانس‌های اصلی، ترانس‌های تغذیه داخلی، ترانس زمین، تابلوهای ۲۰ کیلووات، تابلوهای فشار ضعیف، همه کابل‌ها و سرکابل‌ها، برق‌گیرها و مقاومت زمین اشاره کرد که تولید داخل بوده است.

 

رستمی در ادامه بیان کرد:

تغذیه پست از پست ۶۳ کیلو وات دوشان‌تپه صورت گرفته است و ۵ کیلومتر خط کابلی با معارضان بسیار از جمله خیابان، فضای سبز، حریم مدارس و غیره بود که کار را دشوار می کرد اما مشکلات رفع شد.

 

*** افتتاح و بهره‌برداری از خط ۷

 

مدیرعامل متروی تهران از افتتاح و بهره‌برداری از پست برق شرقی خط ۷ متروی تهران در ۲۹ مردادماه خبر داده بود.

با راه‌اندازی پست برق شرقی خط ۷ امکان تأمین برق پایدار برای این خط فراهم‌شده و با تغذیه پست‌های یک سو کننده ایستگاه‌ها (RS) و نیز تامین ناوگان، امکان کاهش سر فاصله قطارها میسر می‌شود.

افتتاح و بهره‌برداری از این پست برق تاثیر بسزایی بر تامین ایمنی خط ۷ متروی تهران خواهد داشت، راه‌اندازی ایستگاه‌هایی که طی ۶ ماهه دوم سال جاری در خط ۷ صورت می‌گیرد، بدون راه‌اندازی این پست میسر نبود.

 

امام در خصوص راه‌اندازی پست برق شرقی خط ۷، افزود:

در مجموع ۳۰ کیلومتر کابل‌کشی انجام‌شده است و بخش عمده‌ای از تجهیزات آن همانند کابل‌ها و سرکابل‌ها، برق‌گیرها و ترانس‌ها ساخت داخل است؛ خط ۷ متروی تهران با دارا بودن پست‌های برق یکسو کننده ایستگاه‌ها (RS) در ایستگاه‌های صنعت، تربیت مدرس، شهید نواب صفوی، کمیل، هلال‌احمر، مهدیه، مولوی و بسیج، دارای ایمنی و استاندارد مطلوبی در تامین و پشتیبانی از برق است.

 

*** هلدینگ تخصصی نیرو

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، هلدینگ تخصصی نیرو از زیرمجموعه‌های قرارگاه سازندگی خاتم الأنبیا(ص) است که در زمینه ساخت سدهای بزرگ، خطوط انتقال، راه آهن، تونل، مترو و غیره فعالیت می‌کند.

هلدینگ تخصصی نیرو به عنوان یک شرکت پیشرو در پیاده‌سازی سیستم مدیریت پروژه در خط ۷ مترو تهران از سال ۸۷ وارد کار شد تا یک پروژه خط ریلی کامل به همراه ایستگاه‌ها را اجرا ‌کند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول