کد خبر:205860
پ
سید احسان خاندوزی
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

انتقاد نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس از روند کند مقررات‌زدایی

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه، ماشین تولید مقررات در دستگاه‌های دولتی و عمومی به صورت روزانه مشغول کار است، از روند کند مقررات‌زدایی انتقاد کرد.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه، ماشین تولید مقررات در دستگاه‌های دولتی و عمومی به صورت روزانه مشغول کار است، از روند کند مقررات‌زدایی انتقاد کرد.

 

*** روند کند مقررات‌زدایی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، احسان خاندوزی با اشاره به مکاتبه‌ای با وزیر اقتصاد داست، در پیامی نوشت:

اولین دستورکارم بعنوان عضو ناظر بر هیات مقررات زدایی: وقتی آن هیات، سرگرم حذف ماهانه چند مقرره است، موتور تولید روزانه مقررات جدید، مشغول پیچیدن به پای اهل تولید است، مقرراتی که معلوم نیست حتی یک ماه هم ثابت بمانند: ورودی استخر،بیش از خروجی آن. یک راه، قاعده One in,One out است.

 

 

 

*** اعضا و وظایف هیات مقررات زدایی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نمایندگان مجس شورای اسلامی در یک جلسه علنی در سال ۹۸  وظایف و اعضای اعضای هیات مقررات‌زدایی بهبود فضای محیط کسب و کار را مشخص کردند.

نمایندگان در ماده ۲ این لایحه مقرر کردند که به منظور توسعه فعالیت بخش‌های غیردولتی در اقتصاد ملی، توانمندسازی و رفع محدودیت از فعالیت این بخش‌ها در عرصه‌های اقتصادی و تسهیل سرمایه‌گذاری در کشور، هیات مقررات‌زدایی و بهبود محیط کسب ‌و کار در وزارت امور اقتصادی و دارایی تشکیل می‌شود.

 

ترکیب اعضاء هیات مقررات زدایی به شرح زیر است:

ترکیب اعضاء این هیات مشتمل بر وزیر امور اقتصادی و دارایی (رییس)، رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، معاون حقوقی رییس‌جمهور، رییس سازمان اداری و استخدامی کشور، دو نفر از نمایندگان مجلس به عنوان ناظر به انتخاب مجلس شورای اسلامی، دادستان کل کشور، رییس دیوان عدالت اداری، رییس دیوان محاسبات مجلس شورای اسلامی، رییس سازمان بازرسی کل کشور، رؤسای اتاقهای بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، تعاون ایران و اصناف ایران، بالاترین مقام دستگاه اجرایی ذی‌ربط موضوع یا صادرکننده مجوز خواهد بود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + شش =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول