کد خبر:206084
پ
فت ۸ درصدی اشتغال پروانه بهره‌برداری صنعتی
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

کاهش ۸ درصدی ایجاد اشتغال با تعداد پروانه‌های صادر شده در بهار ۹۹

بررسی مجوزهای صادر شده کاهش ۸ درصدی ایجاد اشتغال با تعداد پروانه‌های صادر شده در بهار ۹۹ را نشان می‌دهد

بررسی مجوزهای صادر شده کاهش ۸ درصدی ایجاد اشتغال با تعداد پروانه‌های صادر شده در بهار ۹۹ را نشان می‌دهد

 

*** افت اشتغال پروانه بهره‌برداری صنعتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، طی ۳ ماه سال ۹۹ اشتغال جوازهای تاسیس صنعتی با رشد ۱۸٫۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال پیش به ۱۶۳ هزار و ۶۰۰ نفر رسید.

در عین حال، اشتغال پروانه‌های بهره‌برداری صنعتی در این مدت معادل ۲۰ هزار و ۸۰۲ مورد بود که نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ افت ۷٫۹ درصدی را به همراه داشته است، همچنین در بهار سال ۹۹ اشتغال پروانه‌های بهره‌برداری معادن هزار و ۱۳۲ مورد بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱٫۲ درصد افت داشته است.

در مورد اشتغال پروانه‌های بهره‌برداری نرم افزار نیز باید به رشد ۴۲٫۴ درصدی در این مدت اشاره کنیم، به طوری که میزان‌اشتغال ایجاد شده در این بخش معادل ۹۴ نفر بوده است.

 

*** رشد ۶٫۵ درصدی

 

یه گزارش خبرگزاری صنایع، در حالی که طی ۱۱ ماهه سال ۹۸ بالاترین سرمایه‌گذاری محقق شده در گروه محصولات غذایی و آشامیدنی بوده که حدود ۱۷٫۳ درصد از سرمایه‌گذاری کل کشور را به خود اختصاص داده است و بیشترین اشتغال ایجاد شده نیز در گروه محصولات غذایی و آشامیدنی با ۱۳ هزار و ۹۷۰  نفر اتفاق افتاده است.

در مجموع پروانه‌های بهره‌برداری صادره از ابتدای سال ۹۸ تا پایان بهمن ۹۸ با رشد ۶٫۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ از نظر تعداد به ۵ هزار و ۸۹۲ فقره رسید.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول