کد خبر:205601
پ
مهدی صادقی نیارکی
معاون امور صنایع وزیر صنعت:

هدف‌گذاری ۳۰۰ میلیون یورویی سایپا در توسعه ساخت داخل

معاون امور صنایع وزیر صنعت از هدف‌گذاری ۳۰۰ میلیون یورویی سایپا در توسعه صنعت خودروسازی خبر داد.

معاون امور صنایع وزیر صنعت از هدف‌گذاری ۳۰۰ میلیون یورویی سایپا در توسعه صنعت خودروسازی خبر داد.

 

*** صنعت خودروسازی پیشران در ساخت داخل

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مهدی صادقی نیارکی در بازدید از گروه خودروسازی سایپا، اظهار داشت:

صنعت خودرو در کشور به رغم محدودیت‌های بین المللی علاوه بر افزایش ظرفیت تولید و کاهش واردات قطعات خارجی، دستاوردهای خوبی در حوزه توسعه عمق ساخت داخل به دست آورده است.

با سیاست‌گذاری که در صنعت خودرو صورت گرفت تهدیدها به فرصت تبدیل شد و نیاز هست که دستاوردهای این بخش با استراتژی مناسبی به مردم اطلاع رسانی شود.

 

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ارتباط سیستمی ۴۰ رشته فعالیت با صنعت خودرو، افزود:

این صنعت که در جرگه صنایع ساخت محور و پیشران قراردارد در شرایطی که با تشدید تحریم‌ها زمین‌گیری آن هدفگذاری شده بود، امروز در توسعه ساخت داخل جزو صنایع پیشران است.

با مجاهدت‌هایی که خودروسازان و قطعه‌سازان به رغم مشکلات در تامین مواد اولیه داشتند، توانستند،  در سال ۹۹ رشد ۱۸درصدی تولید خودرو تا تاریخ ۲۵ تیرماه نسبت به مدت مشابه سال قبل رقم بزنند.

 

*** هدف‌گذاری ۳۰۰ میلیون یورویی سایپا در توسعه ساخت داخل

 

صادقی نیارکی در ادامه با تشریح مهمترین اقدامات در صنعت خودرو، اشاره ای به هدفگذاری ۳۰۰میلیون یورویی سایپا در توسعه ساخت داخل در سال ۹۹ کرد.

 

وی با اشاره ای به هدف‌گذاری ۳۰۰میلیون یورویی سایپا در توسعه ساخت داخل در سال ۹۹ افزود:

با برنامه گسترده‌ای که گروه سایپا در زمینه توسعه محصول و تولید خودروهای جدید دارد، تحولی اساسی در تاریخ این خودروساز رقم خواهد خورد.

اتفاقات گسترده‌ای در مرکز تحقیقات سایپا در زمینه طراحی و ساخت پلت‌فرم‌ها و خودروهای جدید در حال رخ دادن است.

اجرای چندین پروژه نظیر بهبود و ارتقای پلت‌فرم‌های موجود، تغییرات فیس‌لیفت بر روی محصولات فعلی، ارتقاء کیفیت و آپشن‌های محصولات، در کنار انجام تست‌های شبیه‌سازی پیشرفته خودرویی از جمله موارد مهمی است که مرکز تحقیقات سایپا با برخورداری از دانش فنی روز در دست اقدام دارد.

 

*** ضرورت توجه به صنعت خودروسازی

 

وی با اشاره به موفقیت گروه خودروسازی سایپا در دستیابی به جایگاه خودروساز اول کشور در خرداد ماه، افزود:

این یک اتفاق بی‌نظیر است که با وجود مشکلاتی نظیر تحریم و شیوع بیماری کرونا، سایپا توانسته با مجاهدت صورت گرفته و همکاری شبکه قطعه‌سازان کشور به این مهم دست یابد.

 

صادقی نیارکی خواستار ادامه حمایت و کمک به صنعت خودرو و قطعه‌سازی کشور برای عبور از مشکلات شد و تصریح کرد:

رشد تولید خودرو در کشور نشان می‌دهد این صنعت از اهمیت و ظرفیت بسیار خوبی برخوردار است و باید با هدف رشد و رونق تولید و همچنین تسریع در تحویل خودرو و کاهش تعهدات معوقه، مورد حمایت جدی قرار گیرد.

 

*** سایپا پیشران در نهضت ساخت داخل

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون امور صنایع وزیر صنعت در پایان پیرامون اقدامات گروه خودروسازی سایپا در طرح ملی بومی‌سازی قطعات خودرو، اظهار داشت:

سایپا جزو پیشتازان نهضت ساخت داخل در صنعت خودرو محسوب می‌شود و در چهار میز تخصصی تعمیق ساخت داخل هم حضوری پررنگ و فعال داشته است.

برنامه گروه خودروسازی سایپا برای سفارش‌گذاری ساخت قطعات خودرویی در داخل و توسعه همکاری این گروه با شرکت‌های دانش‌بنیان و صنعتگران داخلی، زمینه دلگرمی و افزایش امید را در میان تولیدکنندگان قطعات خودرویی ایجاد کرده است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + سیزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول