کد خبر:205587
پ
پسته
مدیرکل هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی سازمان توسعه تجارت:

جهش صادرات پسته/ رشد ۱۰۰ درصدی صادرات وزنی پسته

مدیرکل هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی سازمان توسعه تجارت از رشد ۱۰۰ درصدی صادرات وزنی پسته در ۴ ماهه نخست سال جاری خبر داد.

مدیرکل هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی سازمان توسعه تجارت از رشد ۱۰۰ درصدی صادرات وزنی پسته در ۴ ماهه نخست سال جاری خبر داد.

 

*** جهش صادرات پسته

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،محمود بازاری در خصوص میزان صادرات پسته، اظهار کرد:

سال جاری بهترین شرایط برای صادرات محصولات کشاوزی ایران فراهم است، مشروط به اینکه سیاست‌ها و دستورالعمل‌های دستگاه‌های اجرایی هماهنگ با اهداف و سیاست‌های کلان توسعه صادرات غیرنفتی باشد.

صادرات پسته و مغز پسته در ۴ ماهه نخست سال جاری بیش از ۱۰۰ درصد رشد وزنی داشته است.

وی در ادامه افزود:

پسته ایران با طعم و کیفیت عالی به بیش از ۶۵ کشور دنیا صادر می‌شود که رقابت تنگاتنگی با پسته آمریکا داشته و در بازارهای شرق و جنوب شرق آسیا خریداران بسیاری دارد.

 

*** صادرات بخش کشاورزی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی در پایان پیرامون توسعه صادرات بخش کشاورزی، بیان کرد:

صیانت از توسعه صادرات بخش کشاورزی به ویژه اقلام مهم خشکبار به خصوص‌پسته یکی از ضروری‌ترین موضوعاتی است که باید نمود و خروجی آن در هماهنگی برنامه‌ها و ضوابط دستگاه‌های اجرایی با اهداف و سیاست‌های کلان توسعه صادرات غیرنفتی بروز و ظهور داشته باشد.

صادرات بخش کشاورزی برای حمایت و انگیزه تولید مهم است و هرگونه اعمال سیاست مخل این هدف‌گذاری موجب آسیب و خدشه به شاخص‌های اقتصادی این بخش خواهد شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول