کد خبر:205581
پ
قمری
مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت:

اعلام فعالیت‌های صادرکنندگان برای بررسی مشوق‌های صادراتی

مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت از صادرکنندگان خواست فعالیت‌های خود را برای بررسی مشوق‌های صادراتی به این سازمان اعلام کنند.

مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت از صادرکنندگان خواست فعالیت‌های خود را برای بررسی مشوق‌های صادراتی به این سازمان اعلام کنند.

 

*** مشوق‌های صادراتی به فعالیت‌های صادرکنندگان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، احسان قمری با اشاره به ابلاغ بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال ۱۳۹۹ توسط معاون اول رئیس‌جمهور و ابلاغ قریب‌الوقوع شیوه‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های مربوطه، از صادرکنندگان خواست تا فعالیت‌های خود در چارچوب جدول ذیل ماده ۵ بسته حمایت از صادرات غیرنفتی را به سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کنند تا پس از تشکیل پرونده نسبت به بررسی و تخصیص مشوق‌ها اقدام شود.

 

وی در ادامه با بیان این مطلب، اظهار داشت:

راه اندازی سامانه دریافت درخواست‌های متقاضیان مشوق‌های صادراتی از برنامه‌های در دست اقدام سازمان توسعه تجارت ایران است و امیدواریم با انجام این مهم‌، فرایند پرداخت مشوق ‌های صادراتی با سرعت و دقت بیشتری صورت پذیرد.

در پرداخت مشوق‌های‌صادراتی به مشکلات فراروی صادرکنندگان در حوزه‌های مختلف توجه و سعی خواهد شد، هزینه‌های حضور صادرکنندگان در بازارهای هدف کاهش یابد.

 

*** کشورهای دارای اولویت‌های صادراتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر کارگروه مشوق‌های صادراتی سازمان توسعه تجارت ایران در پایان اولویت صادرات کشور را ۱۵ کشور همسایه، هند و چین و کشورهای حوزه اتحادیه اوراسیا دانست و اظهار کرد:

با توسعه و تجهیز زیرساخت‌های صادراتی مناطق کشور به ویژه مناطق مرزی، شاهد مرتفع شدن مشکلات پیش روی صادرکنندگان باشیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + هفده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول