کد خبر:205798
پ
محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی
وزیر راه و شهرسازی:

آغاز ارسال پیامک به مالکان خانه‌های خالی/ شناسایی ۲٫۷ میلیون واحد مسکونی خالی

وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به شناسایی ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکونی خالی از آغاز ارسال پیامک به مالکان خانه‌های خالی خبر داد.

وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به شناسایی ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکونی خالی از آغاز ارسال پیامک به مالکان خانه‌های خالی خبر داد.

 

*** آغاز پیامک به مالکان واحد مسکونی خالی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد اسلامی  مراسم اجرایی نمودن سامانه ملی املاک و اسکان کشور با اعلام دستور آغاز ارسال پیامک به مالکانی که بیش از یک خانه دارند، اظهار کرد:

٢ میلیون و ٧٠٠ هزار واحد مسکونی خالی شناسایی شده است که مالکین آن‌ها صاحب خانه‌هایی هستند که دو یا چند واحد دارند و از امروز ارسال پیامک برای آن‌ها آغاز می‌شود تا وضعیت بهره‌برداری ملک مشخص شود.

اگر صاحبخانه‌ها بتوانند اجاره ملک دوم و سوم خود را اثبات کنند، از دادن مالیات معاف خواهند بود.

 

وزیر راه و شهرسازی در پایان خاطرنشان کرد:

بر این اساس تا اواسط شهریور وضعیت خانه‌های خالی مشخص شده و پس از آن لیست قطعی خانه‌های خالی به سازمان امور مالیاتی داده می‌شود تا قبض‌های مالیاتی برای مالکان خانه‌های خالی صادر شود.

 

*** شفافیت و دقت بیشتر در آمار قیمت مسکن

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون وزیر راه و شهرسازی در ارتباط با دستور وزیر راه و شهرسازی مبنی بر منتشر نشدن آمار و اطلاعات بازار مسکن، اظهار کرد:

با توجه به اینکه متوسط قیمت اعلام شده در هر ماه، تنها مرتبط با آمار تهران است و آمار سایر نقاط کشور در این آمار ارائه نمی‌شود.

از همین رو، طبیعی است که آمار مرتبط با تهران بیانگر وضعیت مسکن در کل کشور نباشد.

 

محمود محمود زاده با اشاره به آثار روانی نامطلوب اعلام قیمت مسکن تهران بر ذهن مردم کل کشور، بیان کرد:

با توجه به مصوبه اخیر ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر لزوم ثبت همه معاملات بر روی سامانه‌های وزارت راه و شهرسازی، قرار بر این شد که آمار بازار مسکن و اطلاعات قیمت‌ها مرتبط با هر استان و همچنین متوسط‌های کشور در اختیار مردم و کارشناسان قرار گیرد.

 

وی در بیان این نکته قرار نیست انتشار آمار متوقف شود، بلکه این آمار با دقت بیشتری منتشر خواهد شد، گفت:

در حقیقت بنا شد آمار منتشر شده واقعیت کشور را منتشر کرده و تنها مرتبط با استانی خاص نباشد تا به این ترتیب از به هم ریختگی ذهن‌ها نیز جلوگیری شود.

 

*** شناسایی ۲ میلیون ۷۰۰ هزار واحد مسکونی خالی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان پیرامون اینکه سامانه املاک و اسکان، توانایی شناسایی واحدهای مسکونی خالی را دارد، اظهار کرد:

سامانه ملی املاک و اسکان امکان شناسایی واحدهای مسکونی خالی را دارد و تاکنون ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکونی خالی را شناسایی کرده است.

پس از شناسایی واحد مسکونی خالی، پیامکی برای اطلاع مالک صادر شده و مهلتی جهت تعیین وضعیت به او داده خواهد شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 6 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول