کد خبر:204608
پ
تولید+نفت
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

۱۳ قرارداد طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت، امضا شد

۱۳ قرارداد مرحله دوم طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت با ارزش بالغ بر ۱.۵ میلیارد یورو با حضور وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران امروز امضا شد.

۱۳ قرارداد مرحله دوم طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت با ارزش بالغ بر ۱.۵ میلیارد یورو با حضور وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران امروز امضا شد.

 

*** قرارداد طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، پس از امضای ۱۰ قرارداد مرحله نخست طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت در بهمن ماه سال ۱۳۹۷ به ارزش ۷۴۰ میلیون یورو، ۱۳ قرارداد مرحله دوم این طرح به ارزش بالغ بر ۱.۵ میلیارد یورو  ۲۷ مردادماه بین شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب (۱۱ قرارداد) و شرکت نفت فلات قاره ایران (۲ قرارداد) با پیمانکاران ایرانی منتخب به امضا رسید.

پروژه‌های مرحله دوم طرح نگهداشت و افزایش تولیدنفت شامل فروزان، رسالت، رامین، منصورآباد، مارون ۲ و ۵، زیلایی، اهواز ۱ و ۴، مارون ۱ و ۴، سیاهمکان، مارون ۳، مارون ۶، چیلینگر و گرنگان و بالارود در ۵ استان خوزستان، فارس، کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر و هرمزگان تعریف شده است.

 

*** سامانه مدیریت پروژه شرکت نفت

 

همچنین در این مراسم از سامانه مدیریت پروژه شرکت ملی نفت ایران نیز رونمایی شد.

این سامانه مراحل آزمایشی را با موفقیت سپری کرده و اکنون قریب به یک سال است که برای پروژه‌های مرحله اول طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت مورد بهره‌برداری قرار گرفته است و برای پروژه‌های مراحل بعدی این طرح و همچنین کلیه پروژه‌های آتی شرکت ملی نفت ایران و شرکت‌های تابعه، مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

 

*** تامین مالی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران چندی پیش پیرامون تامین مالی، بیان کرد:

که‌ تامین مالی مرحله دوم قراردادهای افزایش نگهداشت و تولید نفت خام براساس انتشار اوراق مشارکت در بازار سرمایه و درآمد حاصل از افزایش تولید نفت خام  است.

در تامین مالی این قراردادها از اعتبارات مالی صندوق توسعه ملی استفاده نشده است، هدف اول از انعقاد این قرارداد ها ایجاد اشتغال برای پیمانکاران و سازندگان داخلی است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 15 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول