کد خبر:205467
پ
قبوض کاغذی
مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی گاز:

صرفه‌جویی ۸۵ میلیارد تومانی با حذف قبوض کاغذی گاز

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی گاز از صرفه جویی ۸۵ میلیارد تومانی با حذف قبوض کاغذی گاز خبر داد.

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی گاز از صرفه جویی ۸۵ میلیارد تومانی با حذف قبوض کاغذی گاز خبر داد.

 

*** قبوض کاغذی گاز در سال ۹۸

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سید محمد سراجی درخصوص اشاره کارها و اقدامات شرکت ملی گاز، اظهار داشت:

‌در سال ۹۸، کارهای اساسی و بزرگی کلید خورد و به اتمام رسید که یکی از آن‌ها، حذف قبوض کاغذی گاز بود که صرفه‌جویی ۸۵ میلیارد تومانی برای شرکت به همراه داشت.

این کار با سیستم جمع‌آوری شماره همراه مشترکین شروع و سامانه‌ای برای آن، راه‌اندازی شد.

در واقع، تا قبل از این اقدام، تنها کمتر از ۳۰ درصد شماره‌های مشترکین را داشتیم که با شروع این پروژه، این رقم به ۸۹ درصد رسید.

 

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی گاز با بیان این که با راه‌اندازی وب سرویس مشاهده و پرداخت قبوض از طریق سایت NIGC.IR و شرکت‌های پرداخت الکترونیک (PSP) امکان‌پذیر شده است، گفت:

سرویس دهی در بستر دولت الکترونیک از طریق اتصال به شبکه ملی اطلاعات را از سال قبل شروع کردیم که موارد استعلام بین سازمان‌های دولتی از قبیل سازمان بیمه تأمین اجتماعی، استعلام مدرک تحصیلی از وزارت علوم، استعلام شماره همراه از سرویس شاهکار و تأییدیه ایثارگری کارکنان از سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران را انجام دهد.

یکی از کارهای مؤثری که در سال ۹۸ شروع شده و توسعه آن امسال نیز ادامه دارد، راه‌اندازی زیرساخت اطلاعاتی سامانه‌ها و روال‌ یکپارچه نرم‌افزاری سورین در راستای استقرار نظام یکپارچه مدیریت‌ فرآیندهای کسب و کار شرکت ملی گاز ایران به صورت چابک و بر اساس تکلیف سیستم مدیریت یکپارچه شرکت ملی گاز ایران یا همان IMS است.

لازم به توضیح است که با تکمیل این سیستم متمرکز، یکپارچه و جامع، می‌توان امیدوار بود که جریان اطلاعات در طول زنجیره ارزش شرکت به صورت بلاواسطه صورت پذیرد.

 

*** توجه به مدیریت منابع انسانی

 

سراجی در ادامه در خصوص اقدامات این شرکت برای نیروهای خود، افزود:

یکی از شاخص‌ترین کارهای انجام شده در بستر یادشده، ایجاد پایگاه اطلاعاتی منابع انسانی و ساماندهی اطلاعات بالغ بر ۶۰ هزار نیرو شامل نیروهای رسمی، قرارداد مستقیم و پیمانکاری در سطح شرکت ملی‌گاز ایران با همکاری مؤثر مدیریت منابع انسانی بوده است.

بخشی از پایگاه اطلاعاتی منابع انسانی، ساماندهی اطلاعات نیروهای پیمانکاری در قالب سامانه ساپنا برای اولین بار در سطح وزارت نفت بوده که متعاقب طراحی و استقرار موفق آن در سطح شرکت ملی گاز، به درخواست معاونت توسعه سرمایه انسانی وزارت نفت، به مرکز داده شرکت ملی نفت ایران منتقل شد.

 

*** پروژه مکان‌یابی شرکت ملی گاز ایران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی گاز در پایان با بیان اینکه پروژه مکان‌یابی GIS شرکت ملی گاز ایران را از دیگر پروژه‌های جامع، مهم و اصلی شرکت ملی گاز ایران است، اظهار داشت:

این پروژه، پروژه زیربنایی و اساسی در شرکت ملی گاز ایران است که در سال ۹۸، فاز یک این پروژه در حوزه توزیع گاز کلید خورده و با ایجاد موتور بومی، کار از حوزه توزیع گاز آغاز شد؛.

علت هم آن است که یکی از ارکان استقرار سیستم‌های مکانیک، داده‌های سیستمی است که در بخش توزیع و گازرسانی، فعال‌تر بوده و ان‌شاءالله در سال آینده و سال‌های بعد، در حوزه انتقال گاز و پالایشگاه ها نیز آن را توسعه می‌دهیم که یکی از پروژه‌های زیربنایی و اساسی شرکت گاز به ثمر برسد.

ما سال گذشته فعالیت‌های خوبی را در حوزه امنیت از قبیل تشکیل تیم Cert یا پاسخگویی به رویدادهای سایبری، تشکیل تیم Cert صنعتی در حوزه اتوماسیون‌های صنعتی در پالایشگاه‌ها، ایستگاه‌های تقویت فشار و … شروع کردیم که جلسات اولیه آن‌ها برگزار شده و در سال ۹۹، این موارد به شدت دنبال می‌شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 6 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول