کد خبر:204310
پ
مقیسه۱
مدیرعامل صندوق سرمایه‌گذاری صنایع کوچک:

بازیافت ۵۳۲ میلیارد ریال از خسارت‌های پرداختی صندوق سرمایه‌گذاری صنایع کوچک

مدیرعامل صندوق سرمایه‌گذاری صنایع کوچک از بازیافت ۵۳۲ میلیارد ریال از خسارت‌های پرداختی این صندوق خبر داد.

مدیرعامل صندوق سرمایه‌گذاری صنایع کوچک از بازیافت ۵۳۲ میلیارد ریال از خسارت‌های پرداختی این صندوق خبر داد.

 

*** تمدید مهلت بازپرداخت تسهیلات صندوق سرمایه‌گذاری صنایع کوچک

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمدحسین مقیسه ضمن اشاره به اقدامات صندوق سرمایه‌گذاری صنایع کوچک در زمینه صدور ضمانت‌نامه، اظهار داشت:

از زمان صدور نخستین ضمانت‌نامه در سال ۸۶ تا پایان پارسال، این صندوق یک‌هزار و ۳۱۴ میلیارد ریال خسارت بابت پرداخت نشدن به موقع بدهی مشتریان به بانک‌ها پرداخت کرده که البته در همین دوره زمانی ۵۳۲ میلیاد ریال آن (معادل ۴۰ درصد) بازیافت شده است.

با شیوع کرونا در کشور و تعطیلی برخی کسب‌وکارها، این صندوق در راستای اجرای سیاست‌های کلان کشور تعویق بازپرداخت تسهیلات مشتریان خود به مدت سه ماه را در دستور کار قرار داد.

از آنجایی که این تسهیلات اخذ و مصرف شده است و صندوق بخشی از سرمایه خود را به منظور پرداخت خسارت مشتریان اختصاص داد، بنابراین نمی‌توان از حذف یا تعلیق آنها سخن گفت و باید در پایان دوره پرداخت شوند.

 

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک در پایان اضافه کرد:

‌اکثر ضمانت‌نامه‌های صادره این صندوق سه تا پنج ساله هستند و به همین دلیل فشار آنچنانی بر مشتریان وارد نخواهد شد.

امروز صندوق با ۱۸ بانک دولتی، خصوصی و نهادهای مالی و اعتباری زیر نظر بانک مرکزی تفاهم‌نامه همکاری دارد که در یک بازه بلندمدت، بانک صنعت و معدن بیشترین همکاری را داشته، همچنین در برخی دوره ها بانک‌های سینا و صندوق کارآفرینی امید همکاری خوبی داشتند.

مطابق اساسنامه و قانون صندوق، تاکید اصلی بر خدمات‌رسانی به مناطق محروم و واحدهای مستقر در آنهاست، به همین دلیل مشتریانی که از استان تهران به ما مراجعه می کنند بسیار انگشت‌شمارند.

‌از سال ۹۶ و با تحقق برنامه دولت الکترونیک در این مجموعه، مشتریان اندکی به محل صندوق در تهران مراجعه می‌کنند و عمده اقدامات حتی احراز هویت افراد، دریافت چک و غیره توسط نمایندگان استانی صندوق انجام می‌شود.

 

*** صدور ۸۳۹ ضمانت‌نامه توسط صندوق

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، صندوق سرمایه‌گذاری صنایع کوچک در حوزه صدور و تمدید ضمانتنامه در ارتباط با دو راهبرد جهش تولید و اتمام طرح‌ها و پروژه‌های نیمه‌تمام، از ابتدای سال ۹۶ تا پایان تیرماه امسال در مجموع ۸۳۹ فقره ضمانتنامه تمدید یا صادر کرده است.

طرح‌های دانش‌بنیان دارای مجوز، واحدهای صادراتی دارای سوابق صادراتی در سه سال گذشته، طرح‌های ایجادی با پیشرفت فیزیکی حداقل ۶۰ درصد، تامین سرمایه در گردش برای افزایش ظرفیت تولید واحدها، طرح‌های توسعه که با ظرفیت کامل در حال حاضر فعالیت می‌کنند و طرح‌های اشتغال‌زا طرح‌هایی که نسبت سرمایه‌گذاری به اشتغال پایین داشته باشند، اولویت‌های صدور ضمانتنامه محسوب می‌شوند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول