کد خبر:205235
پ
مجلس
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

بررسی اولویت‌های پیشنهادی کمیسیون‌های صنایع و شوراها

ششمین جلسه شورای هماهنگی هیئت رییسه و روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس با بررسی اولویت‌های پیشنهادی دو کمیسیون صنایع و معادن و شوراها برگزار شد.

ششمین جلسه شورای هماهنگی هیئت رییسه و روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس با بررسی اولویت‌های پیشنهادی دو کمیسیون صنایع و معادن و شوراها برگزار شد.

 

*** بررسی اولویت‌های پیشنهادی کمیسیون‌های صنایع و شوراها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، جلسه شورای هماهنگی هیئت رییسه و روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس که به ریاست محمد باقر قالیباف و به صورت هفتگی برگزار می‌شود، صبح ۲۷ مرداد ماه در ششمین جلسه آن اولویت‌های پیشنهادی دو کمیسیون صنایع و معادن و شوراها و امور داخلی و پیشنهادات مرکز پژوهش‌ها در این دو حوزه مورد بحث و گفتگوی اعضای جلسه قرار گرفت.

 

*** اولویت‌های کمیسیون صنایع

 

در اولویت‌های کمیسیون صنایع، موضوع زنجیره تولید و تامین غذا و دارو، تسهیل فضای کسب و کار، استقرار نظامات جامع (مانند: نظام صدور مجوزات، نظام تشویق و…)، تکمیل زیرساخت شبکه ملی اطلاعات و تدوین اولویت‌های صنعتی کشور به عنوان موضوعات محوری طرح، مورد تاکید قرار گرفت.

 

*** اولویت‌های کمیسیون شوراها

 

در بررسی اولویت‌های کمیسیون شوراها، اصلاح قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، تدوین قانون مدیریت جامع شهر و روستا، اصلاح قانون نظام وظیفه و نظارت و هدایت طرح‌های آمایش استانی به سمت اولویت‌های اقتصادی و عمرانی شهرها و روستاها و توجه به دو سطح محلی و ملی در فرایند قانون‌گذاری، مورد توجه و تاکید حاضران واقع شد.

 

*** هدف و اعضای جلسه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است، در این جلسات که با هدف رسیدن به برنامه راهبردی مجلس یازدهم، با حضور اعضای هیئت رییسه مجلس، روسای کمیسیون‌ها، معاونان مجلس، رییس مرکز پژوهش‌ها و رییس دیوان محاسبات برگزار می‌شود، از طریق  احصاء و برشمردن اولویت‌های هر کمیسیون با نظر کمیسیون مربوطه، پیشنهادات مرکز پژوهش‌ها، نظرات دستگاه‌های اجرایی و مرتبط با موضوعات و نظر حاضران مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

در جلسه پیشین، اولویت‌های کمیسیون آیین‌نامه داخلی و کمیسیون فرهنگی مورد بررسی قرار گرفته بود.

 

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 8 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول