کد خبر:205014
پ
پروژه عمرانی
وزیر کار خبر داد

افزایش ۲۶ درصدی مجموع دریافتی مستمری‌بگیران

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از افزایش ۲۶ درصدی مجموع دریافتی مستمری‌بگیران خبر داد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از افزایش ۲۶ درصدی مجموع دریافتی مستمری‌بگیران خبر داد.

 

*** دارایی‌های بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،محمد شریعتمداری درخصوص دارایی‌های بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران صندوق بیمه اجتماعی اظهار داشت:

 دارایی‌های بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در دو سال اخیر ۹ برابر شده است.

همچنین در دیدار با مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر همسان‌سازی حقوق بازنشستگی و مستمری بیمه‌شدگان صندوق بیمه اجتماعی انجام شد.

 با این اتفاق، ۲۶ درصد به مجموع دریافتی مستمری بگیران صندوق افزوده خواهد شد. 

در دو سال اخیر با تلاش مدیران صندوق، ارزش دارایی‌های موجود از ۱۳ هزار میلیارد تومان به بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

 

وی در ادامه اضافه کرد:

از اوایل انقلاب تاکنون با تلاش گروه‌های جهادی و مردمی به ایجاد زیر ساخت‌ها و فعالیت‌های زیر بنایی توجه شد و تاکنون بیش از ۹۰ درصد روستاهای صعب العبور گازرسانی شده‌اند. 

همچنین ایجاد زمینه اشتغال در روستاها از دیگر برنامه‌های این سازمان است.  

در دولت تدبیر و امید و با کسب اجازه از رهبر معظم انقلاب با برداشت یک و نیم میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی معادل ۲۰ هزار میلیارد تومان و اختصاص آن به مجموعه جامعه روستایی و بخش‌های زیر۱۰ هزار نفر، شاهد این بودیم که براساس آخرین آمار مرکز آمار ایران سهم اشتغال روستایی در سبد اشتغال کشور از ۳ درصد به ۲۵.۳ درصد افزایش یافت و روند مهاجرت در برخی از روستاهای کشور معکوس شد. 

یکی عوامل مهم توسعه روستاها، برخورداری از نظام بیمه حمایت‌های اجتماعی است که ۱۵ سال پیش با تصویب قوانین و مقررات ذیربط آغاز شد و درطول دولت‌ها ادامه یافت و ما سعی کردیم ضریب نفوذ بیمه را افزایش دهیم که این موضوع، ماندگاری جمعیت همراه با ایجاد زیرساخت‌ها، توسعه اشتغال در سطح روستایی و ایجاد امید برای آینده در دوره بازنشستگی و از کار افتادگی را به دنبال داشته باشد. 

 

*** ارائه بیش از صدهزار بسته کمک هزینه

 

شریعتمداری در ادامه از ارائه ۱۱۳ هزار بسته ۳۰۰ هزار تومانی به مستمری‌بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایرگفت:

به بیمه‌شدگان مبتلا به بیماری کرونا نیز مبلغ ۲۰۰ هزار تومان کمک هزینه داده شده است. 

وزیر تعاون از همسان سازی حقوق بازنشستگی و مستمری بیمه شدگان صندوق بیمه اجتماعی خبر داد و گفت: با این اتفاق، ۲۶درصد به مجموع دریافتی مستمری بگیران صندوق، اضافه خواهد شد. 

تقویت فرهنگ استفاده از بیمه روستاییان و عشایر به اصل ۲۹ قانون اساسی برمی‌گردد.

روستاییان بخش قابل توجهی از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند و همواره در توسعه کشور پیشتاز بودند و کار صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، برای این قشر، کار مقدسی است.

بیمه اجتماعی روستاییان مرز ظریفی بین بیمه حمایتی و بیمه اجتماعی اقتصادی است از این رو باید محصولات آن بیشتر شود که اشتیاق بیشتری را برای عضویت در صندوق به وجود آورد، همین طور می‌توانیم اقشار دیگری را مشمول استفاده از بیمه کرد و سطوح فعالیت صندوق را گسترش داد. 

 

*** مهم‌ترین دستاورد صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان درباره صندوق بیمه اجتماعی، اظهار داشت:

امروز، شفاف‌ترین صندوق بیمه کشور از نظر ارائه صورت‌های مالی به بازار بورس کشور،  صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایراست و این صندوق همه برنامه‌های آتی خود را در اختیار بورس قرار داده و اطلاعات آن از طریق کدال بورس در اختیار مردم قرار گرفته و این یک قدم مثبت در راستای شفافیت  و صیانت از دارایی‌های صندوق است. 

طراحی سیستم CRM در صندوق‌های بیمه‌ای کشور، این سیستم از اوایل شهریورماه برای صندوق بازنشستگی، تامین اجتماعی و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر راه‌اندازی می‌شود و مردم می‌توانند تقاضاهای خود را به صورت یکپارچه از طریق آن سیستم مطرح کنند. 

تقویت و نهادینه‌سازی بیمه‌های اجتماعی در کشور به عنوان یک هدف و راهبرد در دولت تدبیر وامید بوده و امیدوارم این هدف در این مجموعه محقق شود.

گسترش ضریب پوشش بیمه‌های اجتماعی، یک هدف اساسی است که باید یک برنامه عملیاتی روشن برای آن تدوین و به کاهش محرومیت در سطوح مختلف روستایی منجر شود و شرایطی را فراهم کند که جامعه روستایی از فقر در امان بماند.  

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول