کد خبر:205369
پ
فعالیت ۶هزار استارت‌آپ در کشور
با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور انجام گرفت:

افتتاح شتاب‌دهنده تخصصی حوزه معدن و متالوژی

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با حضور در مرکز شتاب دهنده صدر فردا‏، شتاب‌دهنده تخصصی حوزه معدن و متالوژی را افتتاح کرد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با حضور در مرکز شتاب دهنده صدر فردا‏، شتاب‌دهنده تخصصی حوزه معدن و متالوژی را افتتاح کرد.

 

*** افتتاح شتاب‌دهنده تخصصی حوزه معدن و متالوژی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در حاشیه این مراسم که رضوانی‌فر مدیرعامل شستا و سلیمانی مدیرعامل هلدینگ صدر تامین حضور داشتند، سورنا ستاری در جمع خبرنگاران با اشاره به ورود استارتاپ‌ها برای جلوگیری از خام‌فروشی گفت:

ما در حوزه مواد اولیه با وجود اینکه از لحاظ دانشگاهی، مقالات زیادی در دنیا داریم و جزو ۱۰ کشور نخست هستیم، اما تعداد قابل توجهی از مواد به ویژه آلیاژ‌های فلزی از خارج وارد می‌شود. به طور نمونه در حوزه کاتالیست‌ها، عدد قابل توجهی از مواد اولیه از خارج وارد می‌شود و این در حالی است که خطوط تولید کاتالیست پیشرفته‌ای را در دو سه سال اخیر در کشور راه‌اندازی کرده‌ایم.
همچنین در حوزه آلیاژ‌های خاص و فولادی، وابستگی شدیدی داریم و اخیرا هم در یک ماه گذشته ۲۲ آلیاژ فلزی تحریم شد که البته این باعث می‌شود ظرفیت‌های علمی فوق‌العاده‌ای را در قالب مراکز نوآوری فعال کنیم.

وی در ادامه اضافه کرد:

این زمانی اتفاق می‌افتد که مجموعه‌هایی مثل صدر تامین و مجموعه‌هایی که دارای معادن گسترده و ظرفیت‌های بالایی هستند در این حوزه‌ها سرمایه‌گذاری کنند.
با هدفی که این مرکز برای خود تعریف و آغاز به کار کرده است به زودی عدد قابل توجهی از آلیاژ‌هایی که وارد می‌شد با سرمایه‌گذاری شستا و شرکت صدر تامین وارد فرآیند داخلی‌سازی می‌شود.

 

*** جلوگیری از خام‌فروشی

 

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در پایان این اقدام را حرکتی جدی برای جلوگیری از خام‌فروشی بیان کرد و افزود:

هم اکنون مجموعه خاک‌های نادر حدودا ۲۲ قلم است که برخی از آن‌ها به صورت گرمی فروخته می‌شوند. ممکن است نیاز کشور به یک کیلوگرم هم نرسد، اما عدد بسیار بالایی است. به هر حال با توجه به دانش فوق‌العاده داخل کشور و با همکاری مجموعه‌هایی مانند شستا اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد.

 

*** شتاب‌دهنده صدر فردا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شتاب‌دهنده صدر فردا تلاش دارد در چشم‌انداز و جهت‌گیری راهبردی خود در افق میان‌مدت سه ساله به عنوان نقطه کانونی فعالیت‌های نوآورانه در بخش معدن و صنایع معدنی مطرح شده و ضمن برقراری ارتباط سازنده با اجزای اکوسیستم نوآوری در کشور، فعالیت‌های بین‌المللی خود را نیز توسعه داده و به عنوان شتاب‌دهنده تخصصی در حوزه معدن، صنایع معدنی و مواد پیشرفته فعالیت کند.
تمرکز در زنجیره ارزش جهانی محصولات و کسب و کار‌های بخش معدن و صنایع معدنی، توسعه نوآوری محور در بخش معدن و صنایع معدنی، رسوخ فناوری در بنگاه‌های تولیدی و خدماتی در بخش معدن و صنایع معدنی، از جمله راهبرد‌ها عنوان شده و خلق ارزش در زنجیره ایده تا محصول و تبدیل دانش به ارزش در بخش معدن و صنایع معدنی از جمله اهداف این مجموعه است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 6 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول