کد خبر:204208
پ
عرضه پژو ۳۰۱
مدیرعامل ایران خودرو:

کاهش ارزبری ۱۵۳ میلیون یورویی با ساخت داخل قطعات تا پایان سال جاری

مدیرعامل ایران خودرو از کاهش ارزبری ۱۵۳ میلیون یورو، با ساخت داخل قطعات تا پایان سال جاری خبر داد.

مدیرعامل ایران خودرو از کاهش ارزبری ۱۵۳ میلیون یورو، با ساخت داخل قطعات تا پایان سال جاری خبر داد.

 

*** کاهش ارزبری با ساخت قطعات داخل

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فرشاد مقیمی در مراسم امضای تفاهم نامه مشترک ایران خودرو و بانک ملت، اظهار داشت:

ایران‌خودرو موفق شد تا اواسط تیرماه امسال، کاهش ارزبری پنچ میلیون یورویی حاصل از پروژه های ساخت داخل را با کمک دانش مهندسان و متخصصان و کارگران ایرانی محقق کند.

طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان امسال از طریق خودکفایی قطعات خرید خارجی ساپکو به صورت مستقیم، خودکفایی قطعات خرید خارجی سازندگان و نیز خودکفایی مواد اولیه با منشاء خارجی، ۱۵۳ میلیون یورو کاهش ارزبری محقق خواهد شد.

در سال آینده نیز از طریق خودکفایی قطعات خرید خارجی ساپکو به صورت مستقیم و خودکفایی قطعات خرید خارجی سازندگان، ۹۳ میلیون یورو کاهش ارزبری را محقق خواهیم کرد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در پایان با اشاره به کاهش ارزبری پروژه های حاصل از برگزاری میزهای اول تا چهارم خودکفایی، اظهار کرد:

میزهای اول تا سوم در سال گذشته و میز چهارم درسال جاری با کمک وزارت صمت، ساپکو و تعداد زیادی از قطعه سازان برگزارشد که در جریان هر چهار میز تاکنون مجموع کاهش ارزبری ۵۲ میلیون یورویی محقق شده است.

در پروژه های داخلی سازی قطعات و مواد اولیه خارج میزهای وزارت صمت، توانسته ایم کاهش ارزبری ۲۷ میلیون یورویی را محقق سازیم.

مجموع این پروژه‌ها، کاهش ارزبری ۵۸ میلیون یورویی را به دنبال داشته است.

 

*** تفاهم نامه مشترک ایران خودرو و بانک ملت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در تفاهم نامه مشترک ایران خودرو و بانک ملت یک هزارو ۱۸۵ میلیارد ریالی در قالب تسهیلات کوتاه و بلند مدت با هدف ایجاد جهش در تولید قطعات ساخت داخل و ارتقای فناوری آن و همچنین جلوگیری از خروج ارز و ایجاد اشتغال منعقد شده است.

بانک ملت با امضای این تفاهم نامه نسبت به اعطای تسهیلات سرمایه ثابت بلندمدت به قطعه سازان ایران خودرو درجهت حمایت از پروژه‌های خودکفایی قطعات اقدام خواهد کرد.

این تفاهم نامه با حضور رییس هیات عامل ایدرو در حاشیه سی‌امین جلسه ستاد ساخت داخل ایران خودرو به امضای  مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو و مدیرعامل بانک ملت رسید.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول