کد خبر:204206
پ
تامین و نظارت بر توزیع ۱۷ قلم کالای اساسی در ۴ ماهه سال ۹۹/ انجام بیش از ۴۹۰ هزار بازرسی مرتبط با کالاهای اولویت دار
مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌های سازمان حمایت:

تامین و نظارت بر توزیع ۱۷ قلم کالای اساسی/ بازرسی‌کالاهای اولویت‌دار

مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌های سازمان حمایت از تامین و نظارت بر توزیع ۱۷ قلم کالای اساسی و بازرسی مرتبط با کالاهای اولویت دار خبر داد.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌های سازمان حمایت از تامین و نظارت بر توزیع ۱۷ قلم کالای اساسی خبر داد.

 

*** کالاهای اولویت دار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مجید ارغنده پور پیرامون تنظیم بازار، اظهار داشت:

 بنا بر تصمیم کارگروه تنظیم بازار و اعلام سازمان حمایت ماسک، مرغ زنده و گوشت مرغ، سیمان خاکستری، محصولات فولادی و تایربه عنوان اقلام کالایی دارای اولویت بازرسی و نظارت تعیین شدند.

 

مدیرکل دفترهماهنگی اموراستان‌ها و نظارت بر تشکل‌های سازمان حمایت در ادامه اضافه کرد:

در راستای هدفمند کردن بازرسی‌ها طبق روال هفته‌های گذشته ۵ کالای اولویت دار از قبیل اقلام بهداشتی مبارزه با کرونا به ویژه ماسک، مرغ زنده وگوشت مرغ، سیمان خاکستری، محصولات فولادی شامل تیرآهن، میلگرد و ورق و تایر سواری و باری به عنوان کالاهای اولویت دار نظارتی درهفته منتهی به ۲۲ مرداد ماه معرفی شدند.

براساس این گزارش در راستای کنترل بازار و برخورد با گرانفروشی ومتخلفان در ۴ ماه اول سال جاری با همکاری و هماهنگی‌های صورت گرفته با دیگر دستگاه‌های متولی و اجرای طرح‌های نظارتی تعداد زیادی بازرسی برای جلوگیری از سوء استفاده برخی سودجویان و مراقبت از بازار پیرامون تامین و نظارت بر توزیع ۱۷ قلم کالاهای اساسی از قبیل تخم‌مرغ، برنج، شکر، گوشت مرغ و گوشت قرمز برای ساماندهی بازار صورت پذیرفته است.

 

مدیرکل دفترهماهنگی اموراستان‌ها، با اشاره به بازرسی کالاها، بیان داشت:

برابرجمع بندی‌های انجام شده از سوی سازمان‌های صمت استان‌ها در این بازه زمانی ۴۹۰ هزار و ۲۷۶ مورد بازرسی صرفاً مرتبط با کالاهای اولویت دار از واحدهای صنفی وغیرصنفی انجام شده است.

در مجموع ۲۰ هزار و ۲۰۳ فقره پرونده تخلف به ارزش بیش از بیش از یک هزار و ۴۸۲ میلیارد ریال تنظیم شده است.

 

 

***  تخلفات احتمالی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،  مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌های سازمان حمایت در پایان با اشاره به اقلام و مایحتاج ضروری، اظهار داشت:

توسط بازرسان این سازمان وسازمان‌های صمت استان‌ها انبارها و مراکز نگهداری کالا به صورت کامل رصد شده و بازرسی‌ها درسطح بازارنیزبا تمرکز براقلام و مایحتاج ضروری مردم با قوت تداوم واز تخلفات احتمالی جلوگیری می‌شود.

این سازمان از مردم می‌خواهد همچون گذشته در کنار بازرسان بخش‌های دولتی و صنفی هرگونه تخلف اعم از اختفاء، امتناع ازعرضه کالا، گران‌فروشی و احتکار را با شماره تلفن ۱۲۴ اطلاع دهند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول